تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶ ۱۲:۲۰:۳۸ شناسه خبر : ۱۰۶۹۴۰۱

عضو شورای شهر تبریز در گفتگو با تبریزبیدار:

دولت، دستگاه ها را برای کمک به تبریز2018 مختار کرده نه مجبور!/ امنیت در هر شکلی رابطه مستقیمی در جذب توریست و سرمایه گذار دارد

رئیس کمیسیون توسعه پایدار و محیط زیست شورای شهر تبریز با اشاره به کمک دولت برای رویداد تبریز2018 گفت: در عرصه اقتصادی وضعیت کشور قابل قبول نیست و متاسفانه وضعیت نگران کننده است و دولتی ها نیز ردیف بودجه نوشتند که دستگاهها می توانند به این رویداد کمک کنند که این امر هیچ اجباری برای دستگاهها ندارد و آن ها به راحتی می توانند شانه خالی نمایند.

به گزارش تبریز بیدار ، سعید نیکوخصلت عضو شورای شهر تبریز در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری و در خصوص آغاز سال 2018 میلادی و اهمیت آن برای شهر تبریز اظهار داشت: پیش بینی ما این است که بتوانیم در عرصه فضای سبز و حمل و نقل کارهای مثبتی را انجام دهیم و بنده افق خوبی را برای یکسال آینده شهر می بینم.

حضور تبریز در عرصه بین الملل  امکان جذب سرمایه گذار را بالا می برد

وی افزود: وضعیت شهر تبریز در عرصه ارتباطات بین المللی خوب است و امیدوارم خبرهای خوشی در این عرصه به گوش شهروندان فهیم تبریزی برسد چراکه در صورتی که در عرصه بین الملل حضوری فعال داشته باشیم امکان جذب سرمایه گذار نیز افزایش خواهد یافت.

نیکوخصلت ادامه داد: در صورتی که در عرصه تجارت بین الملل بتوانیم با کشورهای همسایه عرصه تجارت را بازنماییم می توانیم شاهد رشد هرچه سریع تر شهر گردیم.

محیط زیست اولویت اول تبریز می شود

وی افزود: در عرصه محیط زیست نیز آینده خوبی متصور است و بزرگان شهر تشخیص داده اند تا محیط زیست اولویت اول شهر باشد و این امر نکته بسیار مثبت است.

دولت، دستگاه ها را برای کمک به تبریز2018 مختار کرده نه مجبور!

رئیس کمیسیون توسعه پایدار و محیط زیست شورای شهر تبریز با اشاره به کمک دولت برای رویداد تبریز2018 گفت: در عرصه اقتصادی وضعیت کشور قابل قبول نیست و متاسفانه وضعیت نگران کننده است و دولتی ها نیز ردیف بودجه نوشتند که دستگاهها می توانند به این رویداد کمک کنند که این امر هیچ اجباری برای دستگاهها ندارد و آن ها به راحتی می توانند شانه خالی نمایند.

دولت کمک نکند همه چیز روی دوش شهرداری خواهد بود

نیکوخصلت گفت: قطعا با عدم کمک لازم از سوی دولت همه مخارج روی دوش شهرداری خواهد بود و با بحران مالی مواجه می گردد.

وی افزود: اگر همه یکپارچگی و کارگروهی داشته باشند در شهر همه مردم برنده خواهند شد و گشایش زیادی اتفاق خواهد افتاد چراکه مشکل اصلی ما عدم کارجمعی است.


عضو شورای شهر تبریز یادآور شد: متاسفانه در ادارات ما حاشیه بر متن غلبه پیدا کرده و باعث هدررفت منابع و سرمایه ها می شود چراکه در مدارس به ما یادنداده اند تا به کارجمعی احترام بگذاریم.

امنیت در هر شکلی رابطه مستقیمی در جذب توریست و سرمایه گذار دارد

نیکو خصلت همچنین با اشاره به تاثیر امنیت بر جذب توریست و سرمایه گذار نیز گفت: امنیت چند بعد دارد که شامل ابعاد جاده ای، هوایی، غذایی و شهری می شود و همه این ها رابطه آماری مستقیمی با جذب توریست دارند.

نباید طوری شود به روند توریست پذیری شهر آسیب برسد

وی افزود: امیدوارم شرایط هیچ گاه طوری نشود که به روند توریست پذیری شهرمان آسیبی برسد و با افرادی که با نیت های خاصی جلوآمده اند برخورد لازم صورت گیرد چراکه این آشوب ها و تنش ها باعث ضرر رساندن به روند توسعه شهر و زندگی مردم است و حساب آشوب طلبان با مردم عادی جدا است.

عضو شورای شهر تبریز همچنین اظهار داشت: البته مسئولین دولتی نیز باید به مطالبات به حق مردم عادی گوش دهند و در راستای تغییرات رو به جلو حرکت نمایند و مردم نیز هوشمندانه حرکت کنند.

مردم در قبال حوادث بازی تراکتور-پرسپولیس آرامش خود را حفظ کنند/ بزرگترین جواب دندان شکن به رقبا رشد سریع تراکتور است

وی افزود: متاسفانه در بخشی دیگر نیز بی احترامی به هواداران تراکتورسازی در بازی با پرسپولیس رخ داد که جا دارد تا مردم عزیز آرامش خود را حفظ کرده و بدانند که بزرگترین جواب دندان شکن به رقبا این است که باشگاه را هرچه زودتر به رشد پایدار برسانیم و با اهمیت دادن به تیم های پایه و همچنین فراهم کردن تجهیزات ورزشی لازم برای باشگاه باعث موفقیت هرچه سریع تر تراکتوری ها شویم چراکه این امر به نفع رقبا و مخالفان تراکتور و هوادارانش می باشد که ما در حاشیه ها مانده و از پیشرفت تیم غافل شویم.

نیکوخصلت در پایان یادآور شد: باید یادبگیریم در همه مواقع تهدیدات را به فرصت تبدیل نماییم.