تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶ ۱۰:۳۱:۳۸ شناسه خبر : ۱۰۶۹۴۰۹

رئیس انجمن موسیقی آذربایجان شرقی:

اجرای موسیقی غربی و باکویی برای گردشگران تبریز 2018 زیره به کرمان بردن است/ آغاز جشنواره شب های موسیقی تبریز از پنج شنبه

پناهی فرد با انتقاد از بی توجهی به شاخصه های فرهنگی تبریز در تبریز 2018 تصریح کرد: واقعیت این است اگر ما برای گردشگران در تبریز 2018 می خواهیم جاذبه ایجاد کنیم باید به معرفی و موسیقی آذربایجانی بپردازیم چراکه اجرای موسیقی غربی و باکویی برای گردشگر خارجی زیره به کرمان بردن است.

به گزارش تبریز بیدار ، شاهرخ پناهی فرد رییس انجمن موسیقی آذربایجان شرقی در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه انجمن موسیقی استان با هدف سیاست گذاری و حمایت از گروه های موسیقی استان تشکیل شده اظهار داشت: امروز کار در حوزه موسیقی بسیار سخت شده و کمک دولت را می طلبد اما متاسفانه گروه های هنری از کمک ها محروم هستند هر چند مسئولین در این جهت کمک هایی می کنند.

وی با اشاره به اینکه انجمن موسیقی استان در راستای کمک به هنرمندان و کاهش هزینه اجرا و تمرین اقدام به اجاره سالن استاد بهزاد خانه هنر نموده است گفت: واقعیت این است گروه هایی که فعالیت خود را از محل اقتصادی تامین می کنند راه خود را پیدا کرده اند اما در این میان گروه هایی که با دغدغه زنده نگه داشتن موسیقی اصیل فعالیت می کنند به دلیل عدم حمایت مناسب به چالش های مختلف برمی خورند. همین می شود روزگاری در این شهر اداره کل ارشاد در دهه 60 خود صاحب گروه ارکستر سمفونیک بود اما امروز از این گروه ها خبری نیست.

رئیس انجمن موسیقی آذربایجان شرقی تاکید کرد: دولت باید از گروه های کوچک حمایت کند پس از حمایت‌های ابتدایی، خود گروه‌ها توانمند شده و درآمدزایی خواهند کرد.

وی با انتقاد از بی توجهی به شاخصه های فرهنگی تبریز در تبریز 2018 تصریح کرد: واقعیت این است اگر ما برای گردشگران در تبریز 2018 می خواهیم جاذبه ایجاد کنیم باید به معرفی و موسیقی آذربایجانی بپردازیم چراکه اجرای موسیقی غربی و باکویی برای گردشگر خارجی زیره به کرمان بردن است. موسیقی اصیل آذربایجانی می تواند یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری برای گردشگران در تبریز 2018 قلمداد شود.

پناهی‌فرد با تاکید بر اینکه تهاجم فرهنگی در عرصه موسیقی بیش از سایر حوزه‌ها نمود یافته است گفت: باید فرهنگ خود را به دنیا عرضه کنیم و اجازه تهاجم موسیقی غربی را ندهیم.

وی با اشاره به اجرای جشنواره "شب‌های موسیقی تبریز" به مناسبت تبریز 2018 گفت: انجمن موسیقی استان با دعوت از گروه های مختلف در ژانر موسیقی ایرانی، آذربایجانی، پاپ و عاشیقی برنامه جشنواره شب های موسیقی تبریز را ترتیب داده است که این گروه ها پس از ارزیابی کارشناسی، فنی، محتوایی و موسیقیایی برای اجرا انتخاب شدند.

وی ادامه داد: این برنامه پنج شنبه و جمعه ها به مدت 5 هفته از هفته جاری برگزار می گردد و در راستای حمایت از خانواده ها برای حضور در چنین برنامه هایی بلیط کنسرت با قیمت های 15 الی 30 هزار تومان عرضه می شود.


نظرات

محمدی
IR

موسیقی باکویی دیگه چه صیغه ایه؟ موسیقی باکویی هم موسیقی آذربایجانیه دیگه چرا شورشو در میارین؟!!!!!!!!!!!!!