تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : ورزشی , یکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ ۱۱:۴۶:۲۱ شناسه خبر : ۱۰۶۹۴۹۰

قاضی پور:

با عاملان شعارهای نژادپرستانه در ورزشگاه ها باید برخورد شود

نماینده مردم ارومیه در مجلس با تأکید بر برخورد فدراسیون فوتبال با عاملان سر دادن شعارهای نژادپرستانه در ورزشگاه‌های کشور، گفت: باید ورزشگاه‌ها را از شعارهای نژادپرستانه پاکسازی کرد.

به گزارش تبریز بیدار ،  نادر قاضی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به حواشی ایجاد شده در دیدار دو تیم استقلال و تراکتورسازی در تبریز و سردادن شعارهای غیر اخلاقی و سیاسی از سوی هواداران تیم تراکتورسازی، گفت: قطعا باید با افرادی که شعارهای انحرافی سر می‌دهند و فضای پاک ورزش را آلوده می‌کنند، برخورد انضباطی شود.


نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه علت سر دادن چنین شعارهایی از سوی هواداران تراکتورسازی، شعارهایی بود که  هواداران پرسپولیس هفته گذشته مقابل تراکتور سر دادند، افزود: نباید اجازه داد چنین رفتارهایی در ورزشگاه‌ها ترویج یابد و سر دادن شعارهای نژادپرستانه در ورزشگاه‌های کشور باب شود.


وی احترام به تمام اقوام و مذاهب در کشور را یک ضرورت خواند و تصریح کرد: رفتارهای نژادپرستانه همانطور که در سایر کشورها نیز مورد پذیرش نیست در ورزش ما نیز باید ریشه کن شود و قطعا تقبیح و برخورد با چنین رفتارهایی موثر خواهد بود.


عضو فراکسیون ورزش مجلس ادامه داد: یکی دیگر از بی تدبیری‌هایی که در مسابقه فوتبال روز گذشته استقلال و تراکتورسازی صورت گرفت این بود که بلندگوی ورزشگاه بجای ابتدای بازی، پس از پایان نیمه اول اعلام کرد که حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم امام جمعه تبریز و دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس و استاندار آذربایجان شرقی در ورزشگاه حضور دارند و تماشاگران به محض اینکه متوجه حضور این عزیزان در ورزشگاه‌ها شدند از سر دادن شعارهای انحرافی صرف نظر کردند.


قاضی پور درباره علت سر دادن شعارهای انحرافی در خصوص خلیج فارس از سوی هواداران تراکتورسازی، گفت: بزرگترین شهدا و قهرمانان آذربایجان مثل مهدی باکری در خلیج همیشگی فارس خاک شده‌اند و خاک خلیج فارس خاک مردم ایران و  مردم عزیز آذربایجان است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس با تأکید بر اینکه ورزشگاه‌ها باید محلی برای سر دادن شعارهای وحدت آفرین باشد، افزود: رفتار روز گذشته بازیکنان استقلال که با خود پرچمی با شعار "یاشاسین آذربایجان" حمل می‌کردند در همین راستا بود که جای تقدیر و تشکر فراوان دارد.