تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ ۰۹:۳۳:۴۸ شناسه خبر : ۱۰۶۹۵۳۸

روایت ساعی از نشست با معاون اول رئیس جمهور:

دولت، اعتبارات احياى درياچه اروميه و تبريز ٢٠١٨ را تامين كند/ مخالفت جهانگیری با در خواست نمایندگان برای تردد خودروهای پلاک ارس در کل استان

نماینده مردم تبریز اظهار داشت: يكى از مهم ترين مطالبى كه در اين جلسه مطرح شد، اهميت رويداد بين المللى تبريز ٢٠١٨ و لزوم توجه دولت به آن بود.

به گزارش تبریز بیدار ، زهرا ساعى پس از جلسه مجمع نمايندگان استان با جهانگيرى، معاون اول رييس جمهور با اشاره به مهم ترين موارد و مسائل مطروحه در اين نشست گفت: يكى از مهم ترين مطالبى كه در اين جلسه  مطرح شد، اهميت رويداد بين المللى تبريز ٢٠١٨ بود.

وى افزود: انتقاداتى در اين جلسه نسبت به عدم پيش بينى بودجه خاص براى اين رويداد در لايحه بودجه ٩٧ مطرح شد كه نهايتا آقاى جهانگيرى قول دادند در اسرع وقت، موضوع را با نوبخت مطرح كرده و بودجه و اعتبار مورد نياز را براى پروژه هاى مهم و حياتى استان بخصوص در حوزه راه تخصيص دهند.

وى در بخش ديگرى از سخنان خود با اشاره به طرح موضوع لزوم صدور مجوز تردد خودروهاى پلاك ارس در استان از سوى برخى نمايندگان در اين جلسه و مخالفت  جهانگيرى به دليل غيرقانونى بودن آن عنوان كرد: از آقاي جهانگيرى درخواست كرديم كه در اين موضوع پس از طرح در هيات دولت و جلب نظر موافقت اعضا حداقل در سال ٢٠١٨ بلامانع اعلام گردد و مجوز لازم صادر شود.

وى همچنين با اشاره به عملكرد بسيار ضغيف بنياد فرهنگ ، هنر و ادب آذرى ابراز كرد: ايجاد فرهنگستان زبان تركى يكي از مطالبات به حق مردم آذربايجان و يكى از مهم ترين وعده هاى مهم آقاى رييس جمهور به مردم اين خطه از كشور است و در اين جلسه مقرر شد آقاى جهانگيرى هماهنگى هاى لازم را با دكتر روحانى انجام داده و ايشان، اين موضوع را پيگيرى نمايند.

وى با بيان اينكه تدريس زبان مادرى تركى در مدارس استان نيز يكى ديگر از موضوعاتى بود كه در اين جلسه از جهانگيرى درخواست كردم عنوان كرد: انتظار داريم دولت محترم در راستاى حفظ و شناساندن فرهنگ غنى زبان و ادب تركى به اين مهم توجه ويژه داشته باشد و در اين راستا نيز مقرر شد آقاى جهانگيرى، موضوع را در هيات دولت مطرح كرده و نتيجه آن را به نمايندگان محترم مردم استان در مجلس شوراى اسلامى اعلام كنند.

بر اساس گفته ساعى، وى در اين جلسه از وضعيت فعلى درياچه اروميه نيز انتقاد كرد و گفت: متاسفانه فاز دوم احياى درياچه اروميه آن چنان كه بايد و شايد به دليل عدم تامين اعتبارات لازم از سوى دولت اجرا نشده و مقرر شد كه روز پنج شنبه هفته جارى، جلسه اى با حضور دكتر كلانترى، رياست سازمان حفاظت محيط زيست برگزار و تصميمات لازم براى تامين اعتبارات مورد نياز از محل اعتبارات فايناس برخى طرح ها اتخاذ گردد.

وى در همين راستا ادامه داد: احياى كامل درياچه اروميه يكى ديگر از مطالبات به حق مردم آذربايجان است و اگر دولت، در اين زمينه چاره انديشى نكند به مهم ترين معضل زيست محيطى در كشور تبديل خواهد شد.

به گفته وى در اين جلسه موضوعات ديگرى همچون اتخاذ تصميمات كاربردى تر براى رفع مشكلات صنايع استان و تلاش براى اشتغالزايى هرچه بيشتر در روستاها و ... مطرح شد.