تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ ۰۹:۴۳:۵۱ شناسه خبر : ۱۰۶۹۵۴۰

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی:

۲۰۰۰ کیلومتر از راه‌های آذربایجان شرقی برف‌گیر است

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی از آمادگی کامل ۵۰ راهدارخانه و ۵۱ اکیپ در فصل زمستان در آذربایجان شرقی خبر داد گفت: نزدیک به ۲۰۰۰ کیلومتر از راه‌های آذربایجان شرقی برف‌گیر است.

به گزارش تبریز بیدار ، منوچهر سلمان‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه نزدیک به 2000 کیلومتر از راه‌های آذربایجان شرقی برف‌گیر است اظهار کرد: آذربایجان شرقی بالغ‌ بر 14000 کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی دارد که در فصل زمستان تمهیدات لازم جهت ارائه خدمات به هم استانی‌ها اندیشیده‌ایم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی از آمادگی کامل 50 راهدارخانه و 51 اکیپ در فصل زمستان در آذربایجان شرقی خبر داد افزود: مجموع پرسنلی که در فصل زمستان برای ارائه خدمات راهداری در نظر گرفته‌ایم بیش از 920 نفر است که هم‌زمان با بارندگی‌ها با 671 دستگاه ماشین‌آلات سبک، نیمه سنگین و سنگین در حالت آماده‌باش هستند.

وی با بیان اینکه هم‌زمان با بارش نخستین برف پاییزی، راهدارخانه‌ها و ماشین‌آلات راهداری آماده‌سازی شده و اکنون هم آمادگی لازم را دارند گفت: با توجه به این‌که استان آذربایجان شرقی منطقه‌ای کوهستانی و عمدتاً برف‌گیر بوده به همین جهت و در راستای افزایش ایمنی هم استانی‌ها هنگام تردد در جاده‌ها با دستگاه‌های ذی‌ربط نیز همکاری می‌کنیم.

سلمان‌زاده بر لزوم استفاده از مخلوط نمک و شن در یخ‌زدایی جاده‌های آذربایجان شرقی تأکید کرد، گفت: در راستای اتخاذ تمهیدات لازم در فصل زمستان، امسال 60 هزار تن مخلوط نمک و شن را تأمین کرده و در اختیار راهدارخانه‌های استان گذاشته‌ایم تا در صورت نیاز از آن‌ها استفاده شود و علاوه بر آن هیچ‌ گونه تغییرات در راهدارخانه‌های استان نداریم بلکه اقدامی که انجام داده‌ایم این است که امسال راهدارخانه‌ها را تجهیز و ماشین‌آلات را تعمیر کرده‌ایم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی از رانندگان خواست تا در فصل زمستان به توصیه‌های پلیس توجه داشته باشند، خاطرنشان کرد: مسافرانی که از سایر استان در فصل زمستان قصد سفر به آذربایجان شرقی را دارند حتماً پیش از حرکت از وضعیت راه‌ها اطلاع یافته و زنجیرچرخ، سوخت کافی، وسایل گرمایشی و ایمنی به همراه داشته باشند.