تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ ۰۹:۴۹:۳۴ شناسه خبر : ۱۰۶۹۵۴۱

یادداشت/

امام شنبه تا جمعه

آخرین حرکت سنت شکنانه حجت الاسلام آل هاشم، امام جمعه تبریز؛حضور در استادیوم یادگار امام(ره) و تماشای دیدار جنجالی تراکتورسازی تبریز با استقلال تهران از نزدیک بود.

یادداشت میمان تبریزبیدار؛ حامد خسروشاهی


در روزی که روزهای قبل آن، از یک سو برخی اغتشاش‌ها در نقاطی از کشور به وقوع پیوسته بود و چهره‌های مطرح ضدانقلاب خارج‌نشین، «تبریز» را هم به پیوستن به آشوب‌های خیابانی تشویق می‌کردند و از سویی دیگر، توهین‌های هواداران پرسپولیس در ورزشگاه آزادی به آذربایجانی‌ها، دل مردم سر ایران را رنجانده بود.

آقای آل هاشم صحبت کرد و حرکت ورزشگاه آزادی را محکوم کرد و هوادارن تراکتور و فی الواقع آذربایجانی‌های ناراضی از این حرکت را به متانت و ادب در مقابل این بی‌ادبی دعوت کرد. با این‌که بازی ساعت چهارده آغاز می‌شد و بعد نماز هم راهپیمایی محکومیت اغتشاشات برپا بود و تقریباً به صورت یقینی می‌شود گفت حاج آقا بدون این‌که ناهاری بخورد و استراحتی بکند خود را به ورزشگاه رسانده بود.

حضور چند ماهه آقای آل هاشم در تبریز و اقدامات سنت شکنانه او چون از دل می‌آیند، بر دل مردم تبریز و آذربایجان می‌نشینند. موجی از رضایت مندی مردم از نهاد امامت جمعه و جایگاه این منتسب به رهبری را سبب شده است. انبوه مطالب منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی و بازنشر رفتن به سر درس در روزآلوده با تاکسی و برگشت با مترو و حضور در اتوبوس و هم‌سفرگی با طلبه و دانشجو، سرکشی به نقاط محروم شهر،حضور در کتابفروشی‌ها و... همه مؤید این مطلب است.

حاج آقا آل‌هاشم بدون شبهه در این مدت اندک، با گفتار و کردار خود، دایره دوستداران نظام را افزایش داده است و محبوبیت نظام اسلامی و روحانیت را بالا برده است؛ این نتیجه وقتی برایم حاصل شد که نظرات انبوه ذیل برخی از پست‌های مرتبط در اینستاگرام را خواندم از اعلام رضایت و دعای خیر خانمی که عکس پروفایلش بی‌حجاب است تا جوانی که به اصطلاح امروزی است.

آقای آل‌هاشم بار دیگر خاطره‌ی «امام شنبه تا جمعه» و نه فقط «امام جمعه» بودن را در تبریز زنده کرده است. چشم انتظار و دعا گوی توفیقات بیشترشان.
نظرات

سیدعلیرضا
IR

با سلام احسنت