تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ ۱۳:۴۰:۲۴ شناسه خبر : ۱۰۶۹۵۷۱

استاندار آذربایجان شرقی:

پتروشیمی تبریز یکی از موفق‌ترین شرکت ها در جریان اصل 44 است

عملیات اجرایی ساخت و لوله‌گذاری خط اتیلن غرب کشور از میاندوآب به پتروشیمی تبریز امروز با حضور مسئولان استان آغاز شد.

به گزارش تبریز بیدار ، عملیات اجرایی ساخت و لوله‌گذاری خط اتیلن غرب کشور از میاندوآب به پتروشیمی تبریز امروز با حضور مسئولان استان آغاز شد.


این طرح به طول 154 کیلومتر و ظرفیت انتقال سالانه 200 هزار تن اتیلن، با سرمایه‌گذاری بیش از 200 میلیارد تومان اجرا می‌شود.

با بهره‌برداری از این طرح و ایجاد واحدهای توسعه‌‌ای و جدید اتیل بنزن، استایرن منومر، استایرن و پنتان 2، ظرفیت تولید مجتمع پتروشیمی تبریز با افزایش دو برابری، به بیش از 700 هزار تن در سال می‌رسد.

این شرکت به منظور جبران کمبود خوراک اتیلن مورد نیاز در واحدهای مجتمع، احداث خط لوله انتقال اتیلن از میاندوآب به تبریز و اتصال به شبکه خط لوله اتیلن غرب کشور را در دستور کار خود قرار داد که پیش‌بینی می‌شود تا سال 99 به بهره‌برداری برسد.

همچنین با آغاز عملیات لوله‌گذاری خط انتقال اتیلن غرب کشور از میاندوآب به تبریز، نخستین گمرک منطقه‌ای پتروشیمی کشور هم در داخل مجتمع پتروشیمی تبریز افتتاح شد.

هدف از احداث گمرک پتروشیمی، تسهیل در امور گمرکی، تسریع در روند تشریفات گمرکی و نیز حذف فاصله چند کیلومتری گمرک اصلی تا خود پتروشیمی است.

 مجید خدابخش، استاندار آذربایجان شرقی در آئین آغاز عملیات اجرایی خط انتقال اتیلن از میاندوآب به تبریز، از بهبود مدیریت در جهت سودآوری و اجرای گسترده طرح‌های توسعه در شرکت پتروشیمی تبریز قدردانی کرد.

وی از شرکت پتروشیمی تبریز به عنوان یکی از موفق‌ترین شرکت‌ها در جریان اجرای اصل 44 قانون اساسی نام برد و از مسئولان وزارت نفت، نمایندگان مجلس وسایر مسئولان امر در به مرحله اجرا رسیدن خط اتیلن غرب قدردانی کرد.

خدابخش گفت: اجرای این طرح سبب ایجاد ارزش افزوده برای محصولات و بهره‌برداری کامل از ظرفیت تولیدی شرکت پتروشیمی تبریز خواهد شد.