تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ ۱۰:۲۹:۱۵ شناسه خبر : ۱۰۶۹۶۰۲

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی:

بهبودی: بودجه عمرانی آذربایجان‌شرقی در سال 97 کاهش نیافته است!

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی با اشاره به اظهارات یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر کاهش بودجه تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان در بودجه 97 گفت: بودجه عمرانی استان در لایحه بودجه 97 کاهش نیافته است.

به گزارش تبریز بیدار ، داوود بهبودی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و ستاد اقتصاد مقاومتی استان اظهار کرد: در سال جاری منابع مربوط به بودجه عمرانی از دو قسمت اصلی بودجه استانی و اعتبارات توازن منطقه‌ای تشکیل می‌شود و اعتبارت استانی معادل سال‌های گذشته رشد داشته است.

وی افزود: اعتبارات توازن منطقه‌ای در بودجه 97 برای هیچ استانی لحاظ نشده و اینکه در خبرها بعضاً اعلام می‌شود اعتبار عمرانی استان کاهش یافته تعبیر درستی نیست بلکه به‌دلیل عدم لحاظ اعتبارات تعادل توازن منطقه‌ای است.

اظهارات بهبودی در حالی است که شیو یاری در گفتگو با فارس از کاهش 35 دردصدی بودجه عمرانی استان خبر داده است. البته پیش از این دولت مدعی بود برای بودجه 2018 سهم 700 میلیاردی در بودجه 97 لحاظ کرده که در نهایت مشخص شد این رقم تنها 10 میلیارد است! از سوی دیگر بی توجهی دولت نسبت به تخصیص به موقع بودجه احیای دریاچه ارومیه سبب شده وضعیت نگین آذربایجان روز به روز وخیم تر شود.

سال گذشته هم در بودجه سال 96، درصد رشد درآمدهای عمومی دولت در استان که سهم عمده آن را مالیات تشکیل می دهد رشد نزدیک به 30 دردصدی داشت که با اعتراض رسانه ها و نمایندگان استان این رقم رشد به مقدار میانگین کشوری در حدود 10 درصد کاهش یافت. نکیته قابل توجه اینجاست که بهبودی سال گذشته منتقدان را بی سواد خواند و به منتقدان افزایش مالیات استان حمله کرد.