تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ ۱۰:۳۶:۵۳ شناسه خبر : ۱۰۶۹۶۰۳

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌شرقی

اخذ 117 میلیون دلار مجوز سرمایه‌گذاری خارجی برای 12 طرح آذربایجان‌شرقی / چالش کمبود برق در شهرک های صنعتی داریم

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌شرقی از اخذ 117 میلیون دلار مجوز سرمایه‌گذاری خارجی برای 12 طرح خبر داد و گفت: تاکنون برای 9 طرح 85 میلیون دلار جذب شده است.

به گزارش تبریز بیدار ، رضا حسینی امشب در جلسه شورای برنامه‌ریزی و ستاد اقتصاد مقاومتی استان اظهار کرد: در بحث سرمایه‌گذاری و حوزه‌های تأمین مالی سالانه 50 میلیارد دلار ظرفیت وجود دارد که تاکنون به میزان 15 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری شده است.

وی افزود: در 9 ماهه جاری تعداد 215 طرح و فرصت سرمایه‌گذاری را در قالب یونی 2 آماده کرده‌ایم و بسته‌های سرمایه‌گذاری را به تمام اتاق‌ها و شوراهای مشترک بازرگانی و هیات‌های سرمایه‌گذاری ارسال کرده‌ایم.

حسینی اذعان داشت: بر اساس سیاست‌های دولت تا پایان سال باید 920 میلیون دلار مجوز سرمایه‌گذاری خارجی اخذ کنیم که در این ارتباط برای 12 طرح 117 میلیون دلاری مجوز سرمایه‌گذاری خارجی گرفته‌ایم و برای 9 طرح 85 میلیون دلار جذب شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌شرقی در عین حال خاطرنشان کرد: تعداد 9 طرح 151 میلیون دلاری را نیز در دست اجرا داریم.

این مسوول مهم‌ترین چالش‌های جذب سرمایه‌گذاری را عدم امکان برق تا درب واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی، وجود کانون‌های متعدد برای تصمیم‌گیری سرمایه‌گذاری، عدم استفاده موثر از پنجره واحد سرمایه‌گذاری و عدم وجود نقشه راه سرمایه‌گذاری عنوان کرد.

وی از غیرقابل قبول بودن قراردادهای خرید تضمینی در بازارهای بین‌المللی، روند طولانی تخصیص واگذاری زمین، مشکل تأمین و تخصیص آب و گاز یاد کرد.

حسینی از اخذ مجوزهای فاینانس احداث پتروشیمی میانه به ارزش یک و نیم میلیارد دلار خبر داد.