تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ ۱۰:۲۰:۱۴ شناسه خبر : ۱۰۶۹۶۷۷

در حاشیه اجلاس مجالس سازمان همکاری اسلامی صورت گرفت؛

دعوت از نمایندگان مجالس عضو سازمان همکاری اسلامی برای سفر به تبریز

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی از کشورهای حاضر در کنفرانس برای حضور در اجلاسی در تبریز به‌عنوان شهر گردشگری سال ۲۰۱۸ جهان اسلام دعوت کرد.

به گزارش تبریز بیدار ،  زهرا ساعی در مراسم اختتامیه نشست سیزدهمین کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی که عصر امروز (چهارشنبه، 27 دی‌ماه) در تهران برگزار شد، اظهار کرد: انتخاب شهر نمونه گردشگری کشورهای اسلامی از سال 2015 به‌پیشنهاد سازمان همکاری کشورهای اسلامی کلید خورد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه این سازمان با عضویت 57 کشور دومین سازمان بین‌المللی پس از سازمان ملل متحد است از تمامی کشورهای عضو درخواست کرده به‌منظور معرفی شهرهای نمونه گردشگری جهان اسلام، یکی از شهرهای خود را به‌عنوان نماینده آن کشور معرفی کنند که برای سال 2018 کلان‌شهر تبریز با توجه به ظرفیت‌های ویژه و بی‌نظیر خود به‌عنوان شهر پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در این سال انتخاب شد.

وی افزود: پیش از این شهرهای قدس، قونیه و مدینه منوره به‌ترتیب به‌عنوان شهرهای نمونه گردشگری در سال‌های 2015، 2016 و 2017 انتخاب شده بودند.

ساعی در ادامه با ابراز اینکه تبریز کهن‌شهر ایران بزرگ به‌عنوان نگینی خودنمایی می‌کند، عنوان کرد: تبریز شهری است که از نظر دارا بودن فلاسفه، ادبا، فضلا، آثار تاریخی و گردشگری ظرفیت بسیار بالایی دارد و می‌توان از این ظرفیت به‌نحو احسن استفاده کرد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در پایان از کشورهای حاضر در این کنفرانس برای حضور در اجلاسی که به همین منظور در ماه مارس سال جاری در تبریز برگزار می‌شود، دعوت به‌عمل آورد.