تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ ۱۱:۴۸:۴۲ شناسه خبر : ۱۰۶۹۷۱۰

رئیس دفتر نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با تبریزبیدار؛

مراجع تقلید، از تک‌تک اقدامات حجت‌الاسلام آل هاشم اطلاع داشتند/ تعابیر آیت‌الله مکارم شیرازی و سبحانی درباره امام‌جمعه تبریز چه بود؟

حجت‌الاسلام‌والمسلمین فقیه گفت: مراجع تقلید از افزایش اتحاد بین سلایق مختلف که خروجی عملکرد حجت‌الاسلام و المسلمین آل هاشم در استان بوده است، تقدیر و تشکر کردند و ایشان در جریان تک‌تک اقدامات قرار داشتند.

به گزارش تبریز بیدار ، در هفته گذشته، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی و امام‌جمعه شهر تبریز به شهرهای تهران و خصوصاً قم سفرکرده و مراجع عظام تقلید دیدار کرد. دیدارهای شهر تهران حجت‌الاسلام آل هاشم عموماً با مجموعه‌های پژوهشی و مطالعاتی و دیدار با فرماندهان رده‌بالای ارتش جمهوری اسلامی همراه شد.

امام‌جمعه تبریز در شهر قم نیز با آیات عظام مکارم شیرازی، جوادی آملی، سبحانی، نوری همدانی، رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، امام‌جمعه شهر مقدس قم و نماینده آیت‌الله‌العظمی سیستانی در قم دیدار کرده و در جمع طلاب و روحانیون این شهر به سخنرانی پرداخت.

 برای بررسی جوانب این سفر، با ریاست دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان گفت‌وگویی ترتیب دادیم.


لزوم تقویت حوزه علمیه برادران و خواهران در آذربایجان شرقی
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید علی فقیه در گفت‌وگو با خبرنگار تبریزبیدار، در خصوص سفر امام‌جمعه تبریز به شهر مقدس قم، اظهار داشت: در قم با شخصیت‌های مختلف و مراجع عظام تقلید ازجمله آیات عظام مکارم شیرازی، جوادی آملی، سبحانی، نوری همدانی، اعرافی و برخی دیگر از بزرگان دیدار داشتیم که ازجمله مهم‌ترین مباحث مورداشاره، تقویت حوزه علمیه برادران و خواهران در استان یکی از موارد است.


وی افزود: تقویت حوزه‌های علمیه، باعث توسعه دین و آموزه‌های آن در جامعه شده و زمینه مقابله با شبهات و تهدیدات را فراهم می‌کند.

رئیس دفتر نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی، ساماندهی جلسات مذهبی بانوان و هیئات عزاداری به‌عنوان ظرفیتی مناسب برای گسترش سبک زندگی اسلامی و تقویت ارتباط محکم با مراکز علمی و دانشگاهی که در پیام رهبری هم به آن اشاره‌شده بود را از دیگر موضوعات مورد تأکید مراجع عظام تقلید بیان کرد.

وی با اشاره به مقابله با تهدیدات جامعه خصوصاً در مباحث جنگ نرم و رفع شبهات مربوط به عرفان کاذب و مسائل مختلف افزود:: مقابله با مسائل مختلفی که به‌عنوان تهدید فرهنگی در جامعه تلقی می‌شود، مورد تأکید علمای گران‌قدر بود.

مراجع تقلید، عملکرد حجت الاسلام آل هاشم را الگوی برای مسئولین نظام دانستند
حجت‌الاسلام فقیه، بااشاره به تقویت بنیه مالی مراکز علمی و حوزه‌ها اظهار داشت: احیای موقوفات در خصوص پشتوانه مالی مراکز فرهنگی و دینی از دیگر موارد مورداشاره در سفر به قم بوده است.

وی افزود: مراجع تقلید از افزایش اتحاد بین سلایق مختلف که خروجی عملکرد حجت‌الاسلام و المسلمین آل هاشم در استان بوده است، تقدیر و تشکر کردند و ایشان در جریان تک‌تک اقدامات ازجمله افزایش حضور سلایق مختلف در نماز جمعه و حضور نماینده ولی‌فقیه در مترو و تاکسی و استادیوم قرار داشتند.

رئیس دفتر امام‌جمعه تبریز خاطرنشان کرد: ازنظر مراجع عظام، یکی از مواردی که باعث شد تا آشوب‌های اخیر کشور در استان و تبریز هیچ خروجی نداشته باشد، حضور در میان مردم و عملکرد نماینده ولی‌فقیه در استان بوده است و ایشان را الگویی برای ائمه جمعه و استانداران و مسئولین نظام دانستند.

خبرهای خوب و خوشی از تبریز شنیده‌ام که مایه خرسندی و مباهات ما است
حجت‌الاسلام فقیه با اشاره به برخی اصطلاحات به‌کاربرده شده توسط مراجع عظام تقلید خطاب به حجت‌الاسلام آل هاشم گفت: آیت‌الله مکارم شیرازی خطاب به نماینده ولی فقیه در استان گفتند که خبرهای خوب و خوشی از تبریز شنیده‌ام که مایه خرسندی و مباهات ما است.

 وی افزود: آیت‌الله سبحانی نیز گفتند تواضعی که در برخورد با مردم از شما دیده‌ایم، رمز موفقیتتان است و جامعه را سمت وحدت برده‌اید، ایشان همچنین خواستار برگزاری نکوداشت برای مرحوم میرزا عباسقلی چرندابی شده و اظهار امیدواری کردند که فقه و فقاهت در تبریز به‌روزهای اوج خود در دهه‌های قبلی بازگردد.