تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ ۱۴:۰۷:۳۸ شناسه خبر : ۱۰۶۹۷۱۸

عرب باغی:

بانک نه استعفایم را پذیرفته و نه رد کرده است

مدیرعامل منطقه آزاد ارس گفت: مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور نیز فعلاً نه استعفایم را پذیرفته و نه رد کرده است.

به گزارش تبریز بیدار ، محسن خادم‌عرب‌باغی در گفت‌وگو با فارس در تبریز با تاکید به اینکه بنده قاطعانه استعفا داده‌ام، اظهار کرد: در حال حاضر صحبت روی رفتن و نرفتن بنده است و مدام اصرار بر ماندن من دارند به طوریکه آقای بانک مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور نیز فعلاً نه استعفایم را پذیرفته و نه رد کرده است. 

وی با بیان اینکه از گوشه و کنار نام برخی‌ها برای تصدی مدیرعاملی منطقه آزاد ارس در فضای مجازی پخش می‌شود، گفت: بنده نه به فضای مجازی نگاه می‌کنم و نه برایم اهمیتی دارد و مهم این است که هر کسی را که سیستم معرفی کند من هم آن را قبول کرده و مدیرعاملی منطقه آزاد را تحویل خواهم داد.

در حال حاضر در دفتر تبریز منطقه آزاد در حال انجام وظیفه هستم

مدیرعامل منطقه آزاد ارس افزود: بنده تا زمانی که جایگزینی تعیین شود کارهای خود را انجام می‌دهم و البته در حال حاضر در دفتر تبریز منطقه آزاد در حال انجام وظیفه هستم و بلافاصله بعد از مشخص شدن مدیرعامل جدید منطقه آزاد ارس کارها را محول خواهم کرد.

وی در پاسخ به اینکه اگر قوانین اجرا شود احتمال پس گرفتن استعفا وجود دارد، تصریح کرد: این قانون اجرا نخواهد شد ولی اگر اجرا شود من نیز وظیفه خود را انجام می‌دهم چرا که ۴۰ سال برای نظام جمهوری اسلامی زحمت کشیده و کار کرده‌ام و باز هم انجام وظیفه خواهم کرد. 

عرب‌باغی با اشاره به اینکه در استعفا دلیل را نیز نوشته و نامه استعفا را نیز همه دیده‌اند، خاطرنشان کرد: تصور کنید یک بار زیر نظر ریاست جمهوری با قدرت هر چه تمام کار کنیم که هر کسی که از راه رسید، نتواند اظهار نظری کند و در مقابل به یک باره تحت نظر وزارت اقتصاد و دارایی برویم و به کل جایگاه منطقه آزاد نزول می‌کند. 

وی افزود: جایگاه مناطق آزاد در سایر ممالک بسیار بیشتر است ولی با تصویب اخیر مجلس جایگاه مناطق آزاد ایران کاهش یافته و دولت نیز موظف به اجرای این مصوبه شده است که این موضوع برای من قابل قبول نیست و بهتر است مدیرعاملی بیاید که بتواند خود را با این شرایط تطبیق دهد.

مدیرعامل منطقه آزاد ارس خاطرنشان کرد: بنده قاطعانه استعفای خود را داده و روی آن پافشاری می‌کنم  و حرف‌های جانبی دیگر از جمله اجبار به برکناری یک مشت حرف بی‌اساس است. 

ایجاد شهرک انرژی در منطقه آزاد ارس

وی با اشاره به اینکه برنامه‌های زیادی در منطقه آزاد داشته که برخی‌ها به نتیجه رسیده و برخی‌ها در حال بررسی و پیگیری بودند، بیان داشت: از جمله اهدافی که دو سال برای آن تلاش کرده‌ام ایجاد شهرک انرژی در منطقه آزاد ارس بود. 

عرب‌باغی توضیح داد: زمین این شهرک در بهمن ماه توسط مقامات کشوری کلنگ‌زنی خواهد شد و هدف از ایجاد این شهرک این است که نیروگاه خورشیدی و نیروگاه چند منظوره برای تأمین برق منطقه آزاد ارس و واگذاری برق به اداره برق منطقه‌ای بود.

وی ادامه داد: یکسری پروژه‌های دیگر در منطقه آزاد ارس دارم که با بهره‌برداری می‌توان تغییر و تحول چشمگیری را شاهد شد به طوریکه یک پروژه تجاری در حال انجام است که در آن یک‌هزار نفر اشتغال دارند.