تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ ۱۲:۴۲:۳۵ شناسه خبر : ۱۰۶۹۷۳۰

شهردار منطقه 8 تبریز در گفتگو با تبریزبیدار:

پروژه تونل انرژی تبریز به دلیل کمبود اعتبار متوقف شده است/ زیر ساخت لازم برای ساخت هتل روی فنداسیون رها شده پشت مسجد کبود فراهم است

تیزپاز با بیان اینکه پروژه های مشرف به مسجد کبود سالهاست به حال خود رها شده است گفت: در همین خیابان روشنایی فنداسیون سازه ای عظیم به حال خود رها شده است در حالی که پیشنهاد داده ایم که این مکان به هتل یا مکانی مناسب برای گردشگری تبدیل شود .

به گزارش تبریز بیدار ، محبوب تیزپاز در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری با اشاره به وضعیت نامناسب خیابان روشنایی(محوطه پشت مسجد کبود) اظهار داشت: یکی از عمده ترین مشکلات این مکان تونل انرژی تبریز است که به دلیل مشکلات اعتباری تا کنون به اتمام نرسیده است و همین موضوع موجب نارضایتی اهالی و ایجاد جوله زشت در مسیر دسترسی به موزه عصر آهن شده است.


وی ادامه داد: از عمده ترین مشکلات این منطقه تبدیل خیابان به پارکینگ عمومی است که با هماهنگی های صورت گرفته با سازمان حمل و نقل ترافیک  در نظر داریم علاوه بر ایجاد پارکینگ در این منطقه، استفاده ی شهروندان از پارکینگ پاشاژ کبود را افزایش دهیم.


شهردار منطقه 8 تبریز با بیان اینکه قدیمی ترین بازار ایران در این خیابان واقع است گفت: کهنه بازار یادگار جاده ابریشم است و در همین راستا برای بازسازی این اثر تاریخی تبریز برنامه ویژه داریم.


فنداسیون سازه رها شده پشت مسجد کبود


وی افزود: البته علاوه بر مشکلات ذکر شده وضعیت راه شده و نابسمان املاک اداره راه و شهرسازی تبریز و سازمان عمران و بهسازی وابسته به اداره شهرسازی استان منظره نامناسب این قسمت از بافت تاریخی تبریز را دو چندان کرده است.


تیزپاز با بیان اینکه پروژه های مشرف به مسجد کبود سالهاست به حال خود رها شده است گفت: در همین خیابان روشنایی فنداسیون سازه ای عظیم به حال خود رها شده است در حالی که پیشنهاد داده ایم که این مکان به هتل یا مکانی مناسب برای گردشگری تبدیل شود .


وی افزود: هم به لحاظ فنی و هم مجوزهای طرح تفصیلی شهری ساخت هتل و ... در مکان مورد نظر مهیاست.


پشت مسجد کبوداین گزارش می افزاید مشکلات بافت تاریخی تبریز در خیابان روشنایی و محوطه مشرف به پشت مسجد کبود و گورستان تاریخی عصر آهن تبریز منظره ای زشت و نامناسب به وجود آورده است. تا جایی که بی توجهی دستگاه های دولتی به این مکان علاوه بر مشکلات یاد شده، موجب نارضایتی اهالی و مکانی خلوت برای انجام انواع بزه کاری در این خیابان شده است. تبریزبیدار در راستای حق عمومی شهروندان و بهسازی هر چه سریعتر توسط مسئولین امر بر خود وظیفه می داند و در همین راستا گزارشی با عنوان " پشت دیوارهای مسجد کبود چه خبر است منتشر کرد" با توجه به اینکه تبریز در سال جاری میهمان گردشگران خارجی خواهد بود توجه هر چه سریعتر مسئولین برای جبران کم کاری های گذشته ضروری به نظر می رسد.


خبر مرتبط: 

قاب دو ربین تبریزبیدار؛پشت دیواره های مسجد کبود چه خبر است؟

نظرات

حامد
IR

واقعا اطراف این مکان تاریخی مسجد کبود و موزه عصر آهنو موزه آذربایجان زیبنده مردم شریف و فهیم تبریز نیست مسولین امر ساماندهی کنند.