تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ ۱۳:۲۸:۰۷ شناسه خبر : ۱۰۶۹۷۴۴

شهردار منطقه ۶ تبریز خبرداد:

هفته بازار خودرو تبریز به شهرک مبل و خودرو مایان منتقل می شود

شهردار منطقه ۶ تبریز، از انتقال بازار هفتگی خودرو به شهرک مبل و خودرو مایان به منظور ساماندهی مزاحم مشاغل و زیباسازی چهره شهر خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، سامان احمدزاده در بازدید از مجموعه شهرک مبل و خودرو مایان اظهار داشت: با اتمام عملیات احداث مجموعه پارکینگ و بازارچه هفتگی خودرو مشاغل مزاحم مربوط به این صنوف از سطح شهر جمع آوری و به این شهرک تخصصی منتقل خواهد شد .

وی با اشاره به مشکلات ترافیکی و آلودگی های بصری و محیطی ناشی از تجمع مشاغل مزاحم در سطح شهر گفت: واقعیت این است که کلانشهر تبریز ظرفیت ترافیک بیش از حد و خیابان های این شهر نیز تحمل توقف های دوبله و سوبله را ندارد لذا مشاغل مزاحم به شهرک های تخصصی منتقل می شود .

احمدزاده تصریح کرد: شهرک صنفی - صنعتی مبل و خودرو در منطقه مایان با همکاری شهرداری و مشارکت بخش خصوصی طراحی شده و تمام امکانات لازم برای انتقال صنوف وابسته به مبل و نمایشگاه های خودرو به این منطقه منتقل خواهد شد .

وی با اشاره به اجرای عملیات عمرانی احداث بازارچه هفتگی خودرو در شهرک مبل و خودرو مایان، گفت: زیرسازی و مسطح سازی این محوطه به مساحت ۲۲ هزار و ۵۰۰ متر در حال انجام است.

شهردار منطقه ۶ تبریز، خاطرنشان کرد: با اتمام این عملیات بازارچه هفتگی خودرو از کوی دامپزشکی خیابان شهید نجاتی به محل شهرک مبل و خودرو منتقل خواهد شد.

گفتنی است، شهرک الماس (شهرک مبل و خودرو در جوار اتوبان غرب تبریز) به عنوان یکی از پروژه های مشارکتی شهرداری منطقه شش تبریز در زمینی به مساحت ۴۳ هکتار در منطقه ۶ تبریز با مشارکت شهرداری و شرکت طرح و ساخت الماس تبریز به منظور اسکان و انتقال نمایشگاههای مبلمان و خودرو احداث شده است.

منطقه صنفی صنعتی مایان شامل ۱۰۰ واحد صنفی صنعتی بوده که در فاز نخست با احداث و آماده سازی ۴۰ واحد صنفی و در فاز دوم با برنامه ریزی ساخت ۶۰ واحد جدید، زمینه را برای انتقال تدریجی و قطعی مشاغل مزاحم فراهم کرده و تا انتقال کامل مشاغل مذکور توسعه خواهد یافت.

نظرات

هموطن

با احترام به مسئولین محترم شهرداری منطقه 6 ، استدعا دارم در صورت امکان مکانی را هم در داخل شهر و در گوشه ای دنج به بازار هفتگی ( مثل شهرهای شمالی کشور و اکثر دیگر شهرها ) اختصاص بدهند . بازار هفتگی شهرک شهیدچمران در جای دور و پرتی قرار دارد و با یک باد ناچیز هوا ، همه جا گرد و خاک بپا میشود . در داخل شهر تبریز باشد بهتره .