تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : ورزشی , دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ ۱۳:۵۶:۱۲ شناسه خبر : ۱۰۶۹۷۴۷

عکس و مکث؛

دستفروشی کشتی‌گیر ایرانی، این بار در اردبیل +عکس

تابستان همین امسال بود که با سعید یونسی صحبت می کردیم، کشتی گیری که در رقابت های ناشنوایان جهان مقام نایب قهرمانی را به دست آورده بود.

به گزارش تبریز بیدار ، این کشتی گیر عنوان نائب قهرمانی مسابقات کشتی آزاد ناشنوایان 2012 جهان، نائب قهرمانی مسابقات بین‌المللی ترکیه، مدال نقره مسابقات بین‌المللی ایران و مقام پنجم پارالکمپیک بلغارستان را در کارنامه خود ثبت کرده است.

متاسفانه هیچ کدام از این عناوین باعث بهبود شرایط مالی این کشتی گیر نشده است.او که از لحاظ جسمانی مشکلاتی هم دارد در تامین هزینه های زندگی خود با سختی های زیادی مواجه شده است و به همین دلیل کشتی را کنار گذاشته و سخت کار می کند.

او در اردبیل دستفروش میوه است. با وانت بار به معابر و خیابان های مختلف می رود و میوه می فروشد تا هزینه های کمرشکن زندگی اش را تامین کند. او که 28 ساله است در نخستین مصاحبه خود که درباره وضعیت معیشتی اش انجام داد خواستار این شد که وزارت ورزش و جوانان به شرایط ورزشکارانی مثل او رسیدگی کند. اما تابستان تمام شد و پاییز آمد، پاییز هم رفت و زمستان هم سر رسید و این کشتی گیر هنوز هم دستفروشی می کند. البته اینبار در سرمای استخوان سوز اردبیل.

http://www.jamejamonline.ir/Media/Image/1396/10/30/636520348708950255.jpg

منبع: جام جم