تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ۱۲:۰۵:۲۴ شناسه خبر : ۱۰۶۹۹۱۳

خدادادی مطرح کرد:

مردم در جاده‌ها گرفتار بی‌تدبیری مسئولان شدند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه دستگاه‌ها درهیچ بحرانی آمادگی لازم را ندارند، گفت:‌ سالن‌های مدیریت بحران درتهران به تهیه کنندگان فیلم‌ها واگذار شده است.

به گزارش تبریز بیدار ، سلمان خدادادی ، با اشاره به اینکه وقوع حوادث غیرمترقبه در تمام نقاط دنیا وجود دارد، اظهار داشت:‌ هر چند که مشکلاتی پس از بارش برف در جاده‌ها و راه‌های مواصلاتی به وجود آمد، اما نباید رسانه‌ها خیلی مشکلات و اشکالات به وجود آمده را بزرگنمایی کنند، بنابراین این مشکلات در همه کشورهای دنیا وجود داشته و نباید با عکس‌العمل‌های تند اشکالات را فراتر از حد نشان داد.

نماینده مردم ملکان درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مشکلات به وجود آمده در راه‌ها نشان از عدم آمادگی لازم در دستگاه‌ها بود، افزود:‌ امکانات لازم و یا نیروهای آموزش دیده لازم برای مدیریت بحران وجود ندارد، در داخل تهران تلاش‌های بسیاری برای رفع مشکلات انجام شد؛ اما مسدود شدن راه های بین شهری مانند تهران به قم، تهران به قزوین و تهران به شهرهای شمالی کشور و گرفتاری مردم در این مسیرها از حد اعتدال خارج شد و این مسئله قابل قبول و پذیرش نیست.

وی با تاکید براینکه مشکلات نشان از نبود نیروهای آموزش دیده و امکانات لازم بود، تصریح کرد:‌ وزارت راه و شهرسازی و مسئولان از سایر دستگاه‌ها در طی چند روز اخیر در جاده‌ها حضور داشتند، اما نجات مردم از گرفتاری به وجود آمده از توان مسئولان خارج بود؛ متاسفانه ستاد بحران همیشه دیرهنگام وارد عمل شده است، ضمن اینکه چند سال پیش سالن‌هایی برای مدیریت بحران ساخته شد اما به تهیه کنندگان برای ساخت فیلم واگذار شد.

خدادادی با اشاره به اینکه حوادث و بحران‌ها در کشور ما جدی تلقی نمی‌شود، گفت:‌ مدیران بحران آموزش ندیده و مسئولان پس از وقوع هر بحرانی اقدام به تصمیم‌گیری می‌کنند، این در حالی است که باید پیش‌بینی‌های لازم صورت گیرد؛ اینکه در بین راه‌های مواصلاتی و جاده‌های اصلی کشور این مشکلات به وجود آید؛ به هیچ عنوانی قابل قبول نیست، البته مشکلات در داخل شهر تهران تا حدودی توجیه‌پذیر است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه از تجارب دنیا باید در مدیریت بحران استفاده کرد، افزود:‌ برف به میزان زیادی در کشورهای اروپایی سالانه می‌بارد، اگر این مشکلات در کشورهای دیگر هم به وجود آید؛ مردم نباید تا 6 ماه از منازل خود خارج شوند،‌ در این کشورها چگونه مدیریت بحران و پیشگیری صورت می‌گیرد؛ مسئولان کشور ما نیز باید از کشورهای دیگر آموزش های لازم را دریافت کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با اشاره به اینکه تخلفات صورت گرفته از سوی هر دستگاهی در این مشکلات اخیر باید بررسی شود، تصریح کرد:‌ شهرداری در طی چند سال گذشته از کیسه‌های شن و نمک در معابر داخلی و بین شهری برای تردد راحت‌تر مردم استفاده می‌کند، اما این اقدام در زمستان امسال هم دیده نشد؛ اما  امیدواریم پلیس راهور، کمیته بحران و نهادهای ذی ربط دیگر مقصران در ایجاد مشکلات به وجود آمده را شناسایی کنند.

نظرات

ققنوس
IR

دوست عزیزم . بهتر بود به جای اینکه به فکر فرودگاه مهرآباد و مسیر های برف زده اطراف تهران باشید به فکر اتوبان اهر تبریز که قتلگاه شده است و یا سریال اتوبان تبریز سهند و یا در کل فکری به حال آسفالت و تعریض جاده راه اهن به پلیس راه که 5 سال است بلاتکلیف است باشید .