تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ۱۲:۱۹:۳۰ شناسه خبر : ۱۰۶۹۹۸۰

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی خطاب به معاون رئیس جمهور:

دولت باید تدابیر ویژه ای در جهت احیای دریاچه ارومیه داشته باشد/ گویا مشکل ریز گردهای خوزستان باعث کم توجهی به بحران دریاچه ارومیه شده است

امام جمعه تبریز خطاب به کلانتری گفت: دولت باید تدابیر ویژه ای در جهت احیای دریاچه ارومیه داشته باشد و و منابع مالی لازم برای طرح احیای دریاچه ارومیه را هرچه زودتر فراهم کند.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام  و المسلمین آل هاشم که در چند ماه گذشته نسبت به توجهی در خصوص به بحران دریاچه ارومیه انتقاد کرده بود صبح امروز در دیدار با رئیس آذربایجانی سازمان حفاظت از محیط زیست بار دیگر خواستار توجه ویژه دولت برای نجات نیگن فیروزه ای آذربایجان شد.

امام جمعه تبریز در این دیدار عنوان کرد: دولت باید تدابیر ویژه ای در جهت احیای دریاچه ارومیه داشته باشد و  و منابع مالی لازم برای طرح احیای دریاچه ارومیه را هرچه زودتر فراهم کند.

وی با انتقاد از بی توجهی به وضعیت بحرانی دریاچه ارومیه گفت:  به نظر می رسد مشکل حاد ریزگردهای خوزستان باعث کم توجهی به احیای دریاچه ارومیه شده است البته مشکل خوزستان هم در اولویت است ولیدر هر صورت باید هر چه زودتر کاری صورت گیرد و  گرنه زندگی مردم آذربایجان شرقی وغربی و زنجان با مشکل مواجه خواهد شد.

امام جمعه تبریز تصریح کرد:امروزه شیوه های متعددی برای رویارویی با بحران های محیط زیست و بهبود وضعیت آن وجود دارد و با بهره گیری از ظرفیت گروههای مردم نهاد زیست محیطی می توانیم بصورت فراگیر بستری مناسب جهت حفاظت از محیط زیست ایجاد کنیم.

آل هاشم اظهار داشت:در گذشته ها به برخی مسایل از جمله محیط زیست و استاندار توجهی نمی شد ولی در حاضر همه مسئولین به مسایل محیط زیست  و استاندارد توجه خاصی دارند و در طراحی کارخانجات و صنایع مسایل زیست محیطی مد نظر قرار می گیرد.

وی با اشاره به بازدید اخیر  از نیروگاه برق تبریز گفت: نیروگاه برق تبریز باید توسعه یابد و گرنه در آینده برای تولید برق شهر تبریز با مشکل مواجه خواهیم شد.


نظرات

بایراق
IR

سلام امید است بقیه ائمه جمعه شهرهای آذربایجان مانند آیت الله آل هاشم هم مشکلات مربوطه حوزه خود را را به گونه انقلابی و جدی و پیگیر انه مطرح تا مسئولین خواب آلود تکانی بخورند وهم دشمنان سوء استفاده نکنند