تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ۱۳:۳۹:۴۷ شناسه خبر : ۱۰۶۹۹۸۶

وقتی نگرانی دین ستیزانه روشنفکرها و سلبریتی ها را حسینیان برطرف می کنند

مصرف مخارج نذری هیأت بزرگ فاطمی تبریز جهت خرید کانکس زلزله زدگان کرمانشاه

هیات های عزاداری رزمندگان اسلام، سینه زنان محله شتربان، حسین بن علی(ع)، شهدای گمنام و هیات امنای مسجد آیت الله مدنی(ره) تبریز در اقدامی درس آموز، هزینه نذری شام مراسمات ایام فاطمیه را صرف خرید کانکس برای زلزله زدگان کرمانشاه کردند.

به گزارش تبریز بیدار ، هر از گاهی بر اثر وقوع برخی اتفاقات و حوادث طبیعی، عده ای روشنفکرنما عقده خود از دین و افراد متدین را باز کرده و سعی در انتقام جویی از اعتقادات قشر مذهبی می کنند.

در طول سال های گذشته، برخی روشنفکرنماهایی که اتفاقا هیچ دغدغه ای نسبت به مشکلات قشر ضعیف مردم ندارند؛ آموزه های دینی از جمله فریضه حج و نذری های مردم در ایام محرم و فاطمیه و ماه رمضان را به سخره گرفته و ادعا می کنند که به جای این قبیل مخارج، هزینه آنها را صرف خرید جهیزیه افراد بی بضاعت یا دیگر نیازهای فقرا کنند.

البته ناگفته نماند که این طبقه که اغلب از قشر مرفه بوده و خود را نگران وضعیت فقر جامعه جلوه می دهند؛ هیچ گاه در برابر این سوال که خودشان در برابر نیازمندان چه اقدام عملی کرده اند؛ پاسخی ندارند.

زلزله دو ماه اخیر کرمانشاه بهانه جدیدی برای این طبقه روشنفکرنما ایجاد کرد که مجددا قشر مذهبی جامعه را زیر هجمه انتقاد قرار دهند و از سوی دیگر سلبریتی هایی پیش قدم شده و اقدام به جمع آوری کمک های مردمی شدند تا برای مردم زلزله زده خرج شود که تاکنون از سرنوشت این مبالغ هنگفت جمع شده خبری نیست.


اما در این روزهایی که هجمه های ناجوانمردانه نسبت به نذری ها و مخارج هیآت مذهبی وارد می شود؛ جمعی از هیات های عزاداری تبریز که طبق سنت هر ساله ایام فاطمیه اول، مراسم عزاداری مشترکی برگزار می کنند؛ در اقدامی درس آموز، هزینه هایی که قرار بود صرف شام نذری مراسم شود را جمع کرده و اقدام به خرید کانکس به زلزله زدگان کرمانشاه کردند.

هیات های عزاداری رزمندگان اسلام، سینه زنان محله شتربان، حسین بن علی(ع)، شهدای گمنام و هیات امنای مسجد آیت الله مدنی(ره) تبریز همه ساله در ایام فاطمیه اول ۵ شب مراسم عزاداری با حضور مادحین اهل بیت(ع) برگزار کرده و برای هر جلسه بانی جهت تقبل هزینه شام دارند؛ که امسال در اقدامی پسندیده، این هزینه را صرف خرید کانکس به زلزله زدگان کردند.


محسن بخت شکوهی، مدیر اجرایی هیات رزمندگان اسلام که مسئول اجرایی این مراسم نیز می باشد؛ در تشریح این اقدام می گوید: نظر به نیاز مبرم هموطنان زلزله زده به کانکس و با توجه برودت هوا که این عزیزان را با مشکل روبرو کرده؛ تصمیم بر این شد تا امسال به جای ۵ شب توزیع شام نذری، فقط یک شب شام داده شود و هزینه ۴ شب صرف خرید کانکس و ارسال آن به مناطق زلزله زده شود.

وی این اقدام را در راستای رسالت فاطمی و حسینی هیآت عزاداری دانسته و تصریح می کند: این کار بی شک موجب رضایت حضرت زهرا(س) است و در جهت ادای دین حسینیان تبریز نسبت به مردم گرفتار در زلزله می باشد.

در حالی که عده ای روشنفکرنما همواره خود را دلسوز گرفتاران می دانند اما همواره این قشر متدین و مذهبی هستند که به تاسی از آموزه های دینی خود، به فریاد مردم مستضعف رسیده اند و در این موضوع نیز به اثبات رسید.

علیرضا، یکی از مسئولین اجرایی این مراسم در خصوص ادعای روشنفکرها مبنی بر دلسوزی خود نسبت به فقرا می گوید: قشر مدعی روشنفکری دروغ می گوید که دلسوز فقرا هستند، بلکه فقرا وسیله برای انتقام جویی آنان از بیرق های عزا و در جهت دین ستیزی است.

سلبریتی ها اگر راست می گویند هزینه کنسرت ها و تایلندگردی ها را در اختیار مستمندان قرار دهند

وی ادامه می دهد: اگر آنها دلسوز نیازمندان هستند چرا به جای این هزینه هایی چون رفتن به کنسرت های گرانقیمت، سفرهای خارجی متعدد و هزینه های گزاف لوازم آرایشی، به فقرا کمک نمی کنند.

علیرضا تاکید می کند: چرا سلبریتی ها و روشنفکرها فقط در ایام محرم و رمضان و فاطمیه به فکر فقرا و نیازمندان می افتند و روزهای دیگر سال مشغول تایلندگردی و آنتالیا گردی هستند؟

گفتنی است این مراسم عزاداری از روز نهم الی ۱۳ بهمن ماه هر شب بعد از نماز مغرب و عشاء با سخنرانی وعاظ شهیر تبریز و مداحان اهل بیت(ع) و با حضور پرشور مردم در مسجد آیت الله شهید مدنی(شکلی) تبریز برگزار می شد.

منبع: ائل

نظرات

IR

احسنت ،جزاکم الله