تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ۱۱:۲۶:۰۸ شناسه خبر : ۱۰۷۰۰۰۲

مدیرکل سیاسی استانداری آذربایجان‌شرقی:

طولانی شدن پروسه انتخاب فرماندار فقط برای تبریز نیست/ معاون استاندار باقی ماندن یا رد شدن شکری را اعلام می کند

استاد رحیمی گفت: بر اساس قانون شکری می‌تواند تا 35 سالگی خدمت کند و مدیر بازنشسته محسوب نمی‌شود.

به گزارش تبریزبیدار، رضا استاد رحیمی  در پاسخ به این سوال که آیا وزارت کشور با فرمانداری حمید شکری در تبریز مخالفت کرده است، اظهار داشت: آقایان خدابخش و شهرتی‌فر پیگیر این قضیه هستند و جزئیات امر مبنی بر اینکه آیا فرمانداری شکری منتفی شده است یا خیر، در روزهای آتی توسط معاونت سیاسی استانداری آذربایجان‌شرقی اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی توضیح داد: وزارات کشور جهت استفاده از تجربیات کارکنان این وزارتخانه شاخص‌هایی را تعریف کرده است و شورای عالی اداری و سازمان برنامه و بودجه با استناد به مواد 54 و 57 قانون مدیریت خدمات کشوری و تبصره‌های سوم و چهارم آن، دستورالعمل اجرایی شرایط عمومی و اختصاصی نحوه انتخاب و انتصاب فرمانداران و بخشداران را به کل استانداری‌ها ابلاغ کرده‌اند.

مدیرکل سیاسی استانداری آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه در این دستورالعمل فرمانداران را به درجات مختلف تقسیم بندی کرده‌اند، تصریح کرد: وزارت کشور چارچوبی را فراهم کرده تا فرماندارانی روی کار بیایند که دارای سوابق مختلف در حوزه‌های امنیتی و سیاسی باشند و بتوانند در مواقع بروز بحران، واکنش و عملکرد خوبی را از خود به نمایش بگذارند.

وی خاطرنشان ساخت: معرفی حمید شکری به عنوان فرماندار تبریز توأم با ابلاغ دستورالعمل شد و همین امر موجب گردید پروسه بررسی شرایط، به طول انجامد، در شهرستان بناب و سایر مناطق نیز صدور حکم فرماندار طولانی شد و این صرفاً مربوط به تبریز نمی‌شود.

این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که آیا حمید شکری جزو مدیران بازنشسته محسوب می‌شود یا خیر، عنوان کرد: آقای شکری مشمول قانون ایثارگران هستند و باتوجه به 25 درصدی جانبازی و 40 ماه حضور در جبهه، می‌توانند تا 35 سالگی خدمت کنند و هنوز 4 سال از زمان بازنشستگی‌شان باقی است.

وی در پایان متذکر شد: وزارت کشور در انتصاب فرمانداران معیارهای خودش را دارد و به اصل شایسته‌سالاری و کارکرد مثبت توجه می‌کند، مصلحت هرچه باشد آن را اعمال می‌کند ولی ما نیز به نوبه‌ی خود شکری را فرمانداری توانمند می‌دانیم که خدمت در شهرستان‌های نقده، عجب‌شیر، میانه و میاندواّب گویای این مسئله است.

منبع: آناج

نظرات

IR

خدا رو شکر تو خود تبریز و مدیران این شهر قحط الرجال اومده که معطل این و اون از سایر شهرستانها و استانها شدن!