تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ۱۰:۵۴:۱۸ شناسه خبر : ۱۰۷۰۰۲۳

مدارس تبریز تعطیل شد؛

بازهم هوا ایستاد نفس تبریز گرفت!

بر اساس آخرین آمار مرکز سنجش کیفی هوای اداره کل حفاظت از محیط زیست استان شاخص آلودگی هوا 154 است که این شرایط ناسالم برای تمام گروه ها محسوب می‌شود و در پی این شرایط مدارس تبریز در هر دو نوبت صبح و عصر تعطیل شد.

به گزارش تبریز بیدار ، بر اساس آخرین آمار مرکز سنجش کیفی هوای  اداره کل حفاظت از محیط زیست استان شاخص کیفی هوای کلانشهر تبریز (میانگین ۲۴ ساعت گذشته) بر اساس پارامتر ذرات کمتر از ۲,۵ میکرون برابر 154است که این شرایط ناسالم برای  تمام گروه ها محسوب می‌شود.

سازمان حفاظت از محیط زیست از عموم شهروندان تبریزی خواسته که از تردد های غیر ضرور در شهر خودداری و برای تردد در درون شهر از وسائل نقلیه عمومی استفاده کنند. 

 برهمین اساس با  تصمیم کمیته اضطرار کاهش آلودگی هوا امروز مدارس نواحی پنج گانه تبریز  در مقاطع پیش دبستانی و ابتدائی و همچنین مدارس استثنائی در نوبت صبح تعطیل اعلام شد.

دقایقی پیش اداره کل آموزش و پرورش استان در اطلاعیه از تعطیلی نوبت بعد از ظهر مدارس نواحی پنج گانه تبریز هم خبرداد.

آلودگی هوای تبریز در سالهای اخیر به یکی از معضلات این کلانشهر صنعتی شده شده است. کارشناسان سهم خودروها  و آلایندگی صنایع پیرامون تبریز را از دلایل عمده این پدیده شوم می دانند.

علیرغم فشار رسانه ها مسئولین تنها به تعطیلی مدارس بسنده کرده اند هر چند با اجرای طرح ترافیک در محدوده مرکزی شهری تبریز از تعداد روزهای آلوده کاسته شد اما ضرورت انتقال صنایع و توجه به استاندارد خودروها و سوخت آنها از جمله مواردی است که برای کنترل آلودگی هوای تبریز ضروری به نظر می رسد. 

نظرات

بهرام
IR

پس کی مشکل خیلی بزرگ آلودگی هوای تبریز حل خواهد شد؟! چرا باز هم مسئولین در ایجاد طرح زوج و فرد که خوب جواب داد مردد هستند؟