تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ۱۱:۲۳:۰۹ شناسه خبر : ۱۰۷۰۰۳۹

مصوبه جنجالی شورای شهر تبریز تبصره میخورد؟!

حاجی زاده: هیچ محدودیتی برای نصب بنر در مناسبت های ملی و مذهبی در تبریز وجود ندارد

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری خبر داد: در مناسبت های ملی ومذهبی نصب بنر از سوی مساجد، هیئت های حسینی و نهادهای دولتی بلامانع است و هیچ محدودیتی در این مورد وجود ندارد.

به گزارش تبریز بیدار ، سعید حاجی زاده در گفتگو با خبرنگاران افزود: تبریز به عنوان نخستین پایتخت تشیع جهان اسلام همیشه میزبان آبرومندی در مناسبت های ملی و مذهبی بوده و خواهد بود.

وی با اشاره به مصوبه شورای اسلامی شهر تبریز مبنی بر ممنوعیت نصب بنر با داربست افزود: در این راستا بر رعایت اصول فنی و ایمنی در فضاسازی مناسبت های مذهبی و ملی تاکید و به استفاده از اسپیس به عنوان سازه جایگزین توصیه می شود.

حاجی زاده افزود: همچنانکه پیشتر اعلام شده بود تمامی سازه های تبلیغاتی شهرداری در اختیار فضاسازی ایام فاطمیه و دهه مبارک فجر قرار گرفته است و تاکنون با همکاری سازمان بسیج شهرداری، سازمان زیبا منظر ، سازمان فرهنگی و هنری و اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری تبریز بیش از ۱۵۰ بنر تبلیغاتی به مناسبت ایام فاطمیه و دهه فجر در بیلبوردهای موجود در سطح شهر، سازه های ثابت و لایت باکس ها و سرتاج کیوسکهای مطبوعاتی نصب شده و این فضا سازی همچنان ادامه دارد.

وی در خاتمه گفت: تا به امروز بیش از 1000 طرح پرچم در تابلوهای تیرهای چراغ برق موجود در خیابان های اصلی و فرعی شهر نصب شده است.

این گزارش می افزاید. مصوبه جنجالی شورای شهر تبریز مبنی بر ممنوعیت هر گونه نصب بنر با توجه بافت مذهبی و اقبال مردم برای انجام مراسمات مذهبی با انتقاد محافل عمومی و کارشناسان روبرو شد. هر چند اقدام شورای شهر برای ساماندهی این مساله در تبریز جای تقدیر دارد اما نبود زیر ساخت های مناسب برای انجام طرح در نخستین آزمون اجرای این طرح در ایام فاطمیه سال جاری با تردید مواجه شد. حال باید دید با توجه گفته مسئول روابط عمومی شهرداری تبریز در استثنا قائل شدن ایام مناسبت های مذهبی و ملی، شورا نشینیان در مصوبه خود تبصره قائل می شوند.

نظرات

محمد چاوشی
IR

با سلام.مسئولين محترم شهرداري کلانشهر تبريز در صورت امکان به مشکلات شهرک شهيد صياد شيرازي تبريز که در قسمت ورودي شهر تبريز قرار دارد بيشتر رسيدگي بفرماييد.چندين موارد رانام مي برم که در شهرک شهيد صياد شيرازي تبريز لازم الاجراست. 1. از صوفيان تا ميدان آذربايجان يک بيمارستان و هتل و حتي يک مکان براي استراحت مسافران و گردشگران داخلي و خارجي وجود ندارد.شهرک شهيد صياد شيرازي که در اين مسير قرار دارد بهترين فرصت را دارد که همه اينها در اين شهرک احداث بشه. 2. دروازه اي در مسير تبريز_صوفيان ايجاد شود .مثلا دروازه استانبول که قرار بود توسط شهرداري منطقه شش تبريز در ورودي شهرک شهيد صياد شيرازي تبريز ساخته بشه. 3.شهرک شهيد صياد شيرازي تبريزهر چقدر بيشتر آباد بشه ورودي تبريز زيباتر خواهد شد.نام شهرک شهيد صياد شيرازي در تابلوهاي خيابانها نوشته بشه تا همه مردم بشناسند. 4.پليس راه تبريز - صوفيان بايد تغيير مکان داده و به بعد از شهرک شهيد صياد شيرازي انتقال يابد.چون اتوبوس شرکت واحد و تاکسي نمي توانند به شهرک شهيد صياد شيرازي مسافر ببرند. 5. قطعات زمين تجاري خالي موجود در مسير صوفيان-تبريز بايد به کساني واگذار شود که قصد دارند مجتمع تجاري به روز مثل مجتمع اطلس وليعصر در اين مسير ايجاد کنند.به اين دليل که همه توريست ها از اين مسير وارد شهر تبريز ميشن.پس اين مسير زيبا ترين جاي تبريز بايد باشه. 6.شهرک شهيد صياد شيرازي آب و فاضلاب و گاز و پارک و سالن ورزشي و درمانگاه ندارد.تمام اهالي اين شهرک شديدا به اينها نياز دارند.خواهشمنديم به اينها فورا رسيدگي بفرماييد. 7.مغازه هايي که بعد از پل مايان به طرف پليس راه صوفيان وجود دارند و به اسقاط ماشين مشغول هستند بايد تغيير يابند و بجاي اينها بايد کافي شاپ و رستوران جايگزين شوند چون ورودي شهر را زشت نشان ميدهد. و آسفالت مسير صوفيان-تبريز نبايد خراب باشه.چون ورودي تبريز هستش .توريست ها از اين سمت وارد تبريز ميشن نبايد احساس کنند که وارد روستا ميشن. اين هفت مورد اگه برطرف بشه ورودي شهر تبريز و شهرک شهيد صياد شيرازي زيباتر خواهد شد. باتشکر چاوشي از تبريز 97/01/08