تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ۲۳:۴۳:۴۴ شناسه خبر : ۱۰۷۰۱۱۷

رحمانی:

برخی رفتارهای غیراصولی باعث فرار سرمایه‌ها از آذربایجان‌شرقی شده است/ کارخانه ذوب مس سونگون با برطرف شدن موانع در ورزقان ایجاد می‌شود

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: متأسفانه برخی رفتارهای غیراصولی باعث شده سرمایه‌گذاران رغبتی برای سرمایه‌گذاری در استان آذربایجان‌شرقی نداشته باشند.

به گزارش تبریز بیدار ،  رضا رحمانی عصر امروز در نشست با مدیران شهرستان اظهار کرد: ما باید فرهنگ حمایت از سرمایه‌گذاری را در جامعه نهادینه کنیم و با تغییر نگرش خود به این امر،کاری کنیم که رغبت به سرمایه‌گذاری با امنیت روانی بیش ازپیش افزایش یابد.

وی گفت: متأسفانه برخی بانک‌ها به جای اینکه سرمایه‌گذاران را تشویق کنند، با مانع‌تراشی و کارشکنی مانع سرمایه‌گذاری می‌شوند.

این مقام مسوول افزود: باید تلاش کنیم با حضور میدانی و شنیدن مشکلات تولیدکنندگان برای رفع مشکلات کارآفرینان اقدام عاجل کنیم.

وی یادآور شد: فراهم کردن هر شغل معادل یک پروژه اهمیت دارد و همه ما در این خصوص مسوول هستیم تا گرهی از مشکلات این قشر خدوم و تلاشگر باز کنیم تا زمینه خدمت‌رسانی و ایجاد اشتغال پایدار از سوی این افراد فراهم شود.

رئیس هیات مدیره شرکت ملی مس ایران گفت: کارخانه ذوب مس سونگون موانعش مرتفع شده و کارخانه ذوب این پروژه در شهرستان ورزقان ایجاد می‌شود.

وی تصریح کرد: در کنار ذوب، باید صنایع پایین دستی مس نیز ایجاد شود تا موجب رونق اقتصادی و اشتغال پایدار جمعی دیگر از اهالی منطقه فراهم شود.

رحمانی، خصوص عدم قبول محل کارگاه‌های تولیدی به عنوان وثیقه و دریافت تسهیلات از سوی برخی بانک‌ها گفت: براساس مصوبه دولت بانک‌ها موظف هستند محل اجرایی طرح و ماشین‌آلات را به عنوان وثیقه قبول کنند و انتظار داریم بانک‌ها در این خصوص بیشتر با کارآفرینان مدارا و همکاری کنند.

وی خاطرنشان کرد: از هر سرمایه‌گذاری که در صنایع تبدیلی، مس، صنایع، فرآورده‌های گوشتی،کنسانتره میوه و تولیدات بومی و منطقه‌ای در شهرستان اهر سرمایه‌گذاری کند، حمایت می‌کنیم و آمادگی داریم  این افراد را برای اخذ تسهیلات بانکی کم‌بهره از محل صندوق توسعه معرفی کنیم.

منبع: فارس

نظرات

IR

سلام-مثلا کارخانه -حوله -برق -لامع -از -تبریز -به -رشت -منتقل -شده و یا صدها سرمایه گذار آذربایجانی در تهران وکرج و سمنان اراک واصفهان وفارس وخراسان رضوی و...سرمایه گذاری کرده وکارخانه ساختند و برعکس آن اتفاق نیفتاده ؟