تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , یکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ ۱۴:۱۳:۵۹ شناسه خبر : ۱۰۷۰۱۲۲

نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری:

انقلاب کردیم تا آمریکا از ما ناراضی باشد/ با سواستفاده گران از بیت المال باید به شدت برخورد شود

نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان با تاکید بر این‌که ایران کشوری قدرتمند است، گفت: دشمنان به دنبال بهره ‌برداری از منافع نامشروع خود در منطقه و جهان هستند و باید بگوییم که نارضایتی آمریکا از ما باعث افتخار است و انقلاب کردیم که آمریکا از ما ناراضی باشد.

به گزارش تبریز بیدار ، آیت الله هادی ملکوتی نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری پیش از ظهر امروز در جمع راهپیمایان22 بهمن تبریزبا بیان اینکه  که انقلاب اسلامی ایران در سال 1357، انقلابی بی‌نظیر بود و با دیگر انقلاب‌ها تفاوت‌های اساسی دارد، گفت: انقلاب اسلامی ایران بر خلاف دیگر انقلابها که گروه خاصی در آن نقش داشتند بر آیند عملکرد تمام ملت ایران بود  می خواستند قسط و عدالت برپا شود و نخبگان علمی و دینی و اخلاقی در رأس امورات باشند .

وی ادامه داد: مردم در این انقلاب به ندای امام خود لبیک گفته و با تمام قدرت در برابر این رژیم منحوس دست نشانده استکبار قیام کردند. 

نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری  از بین بردن اختلاف طبقاتی از جمله اهداف انقلاب دانست و گفت: درصد بالایی از اهداف محقق شده ولی آنچه محقق شده مورد رضایت نیست.همانطور که در رأس امور مقام معظم رهبری  فرموده اند به عمق هدف نرسیده ایم اما نباید سیاه نمایی هم کرد .


وی افزود:  آنچه محقق شده در مقایسه با آنچه قبل از انقلاب بود اصلا قابل مقایسه نیست، امروز ایران موثرترین قدرت در منطقه است در حالی که قبلا آمریکا و شوروی به عنوان قدرت بین المللی مطرح بود اما الان ایران را در برابر آمریکا به عنوان قدرت معرفی می‌کنند.


ملکوتی با بیان این‌که ایران دارای رتبه علمی بالا و مناسب در جهان است، خاطر نشان کرد: به دنبال انقلاب اسلامی ایران، گام‎های موثری در زمینه‌های مختلف برداشته شد که کیفیت دانشگاه‌های کشور و تعداد هیئت‌های علمی همگی نشان دهنده‌ی این پیشرفت‌ها است.


وی افزود: روی پای خود ایستاده ایم و به حول و قوه الهی برای استقلا، عزت، اقتدار و آزادی خود در برابر تحریمها و تهدیدهای 4 دهه اخیر ایستادیم و می‌ایستیم همانطوریکه در 8 سال جنگ تحمیلی در برابر زیاده خواهی شرق و غرب با پشتوانه مردمی ایستادیم و کوچکترین امتیازی به دشمن ندادیم.بالطف خدا در مقابل تحریم ها و توطئه ها در این ۴۰سال ایستادگی کرده ایم و از این به بعد هم می ایستیم.


نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان با تاکید بر این‌که ایران کشوری قدرنمند است، گفت: دشمنان به دنبال بهره ‌برداری از منافع نامشروع خود در منطقه و جهان هستند و باید بگوییم که نارضایتی آمریکا از ما باعث افتخار است و انقلاب کردیم که آمریکا از ما ناراضی باشد.


وی با بیان اینکه مردم انقلاب کردند تا اسرائیل احساس نا امنی کرده، ایادی استکبار در منطقه از بین رفته و مستضعفین به حقوق مشروع خود رسیده و آزاد شوند ادامه داد: این انقلاب آمال و آرزوهای پیامبران و ائمه در طول تاریخ بوده و باید برای ظهور حضرت مهدی آماده شود که در این 4 دهه گام‌های بزرگ و موثری برداشته‌ایم. 


وی افزود:  انشاالله این پرچم انقلاب را با دستان رهبرمان به امام زمان تحویل خواهیم داد.


ملکوتی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توطئه های دشمن برای اختلاف انگیزی میان ملت ایران گفت: دشمنان با شایعه سازی و جوسازی و قراردادن تقسیم بندی اصلاح طلبی و اصولگرایی به دنبال ازبین بردن انقلاب هستند، دشمنان می‌خواهند که با دادن عنوان‌های چون تند رو، کند رو، اصلاح طلب و اصول گرا، مردم را از هم جدا کرده و آنان را نسبت به  مسئولان بد بین کنند و از سویی هدف کوچک  کردن نظام و از بین بردن اتحاد مردم است.


وی  بیان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مردم به طور مستقیم و غیر مستقیم در تصمیمات کشور مشارکت دارند و ای مردم شما با رای دادن به مجلس خبرگان، در واقع رهبر را انتخاب کرده اید و بدانید که در ایران بدون رای مردم، هیچ مسئولی انتخاب نمی‌شود. 


وی در پایان با تاکید بر اینکه مسئولین رده بالای این نظام خائن و اهل سوء استفاده و لبیک گو به دشمن نبوده و نیستند گفت: لکن ممکن است عده ای سوء استفاده گر باشند که باید با آنها به شدت برخورد شود.