تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , یکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ ۱۵:۲۷:۴۱ شناسه خبر : ۱۰۷۰۱۲۳

معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی خبر داد:

استقبال کم‌نظیر مردم و هنرمندان از جشنواره فیلم فجر در تبریز

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از استقبال کم‌نظیر اقشار مختلف مردم و هنرمندان از سومین جشنواره فیلم فجر در تبریز خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، "علی محرمی" اظهار داشت: جشنواره‌ فیلم فجر به طور ذاتی یک رویداد عظیم سینمایی در سطح کشور محسوب می‌شود و این رویداد عظیم زمانی که در استانها نیز برگزار می‌شود موجب بهره‌مندی علاقمندان و فعالان عرصه‌ی سینمای استان از آن خواهد بود.

وی افزود:‌ برگزاری همزمان جشنواره فیلم فجر در استانها علاوه بر گسترش و ترویج فرهنگ تماشای فیلم، موجب تعامل سازنده فکری و هنری اصحاب سینما می‌شود و محل نمایش فیلم‌ها که به نوعی مرکز تجمع اصحاب سینما است نیز می‌تواند محملی برای شناسایی هنرمندان جوان و فرهیختگان و فعالان این عرصه باشد.

محرمی تصریح کرد:‌در دنیای کنونی، سینما ویژگی مخاطبان خود را در نظر می‌گیرد و در یک ارتباط دوسویه ایفای نقش می کند؛ فیلم های سینمایی به عنوان یک ابزار ارتباطی همه‌گیر،‌ نقش بسزایی در پیشبرد اهداف و آرمان‌های کشورها و ملت‌ها دارد.

وی افزود:‌ جشنواره فیلم فجر نیز با هدف نشاط بخشی فرهنگی بین مردم جامعه به خصوص جوانان و تقویت جایگاه سینما و تشویق عموم به حضور در سینما برای بهره گیری از آخرین تولیدات سینمایی و خلاقیت هنرمندان برگزار می‌شود و با توجه به ظرفیت‌های فرهنگی و هنری زیادی که در استان نهفته است و همچنین تاثیرگذاری هنر سینما، فعالان این حوزه باید با برقراری ارتباط‌های عمیق با بدنه جامعه به ویژه جوانان، پیام‌ها و آموزه‌های فرهنگ غنی اسلامی و ایرانی را با زبان هنر انتقال دهند.

معاون هنری و سینمایی اداره کل،‌ تاکید کرد:‌ جشنواره فیلم فجر با توجه به پیشینه برگزاری‌اش می تواند زمینه ساز تولید فیلم هایی با محوریت سینمای ارزشی و اسلامی شود و برگزاری همزمان این جشنواره در مراکز استانها و دسترسی مخاطبین سینما به آثار ارائه شده در این جشنواره، حرکت مناسبی در حوزه‌ی فرهنگ و هنر محسوب می‌شود.

وی اظهار امیدواری کرد که تا سینمای ایران و سینمای آذربایجان با برخورداری از سرمایه‌های انسانی برجسته و حرفه‌ای راه توسعه و تکامل را با قوت ادامه دهد و در تعامل با جهان سهم خود را در این عرصه ایفا نماید.

گفتنی است مصادف با گرامیداشت جشن های سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و همزمان با تهران، فیلم های سی و ششمین جشنواره فیلم فجر طی روزهای ١٤ تا ٢٢ بهمن ماه ٩٦ در سینماهای فلسطین و ناجی تبریز اکران می شود و امسال در این دوره تبریز میزبان ١٣ فیلم از بخش سودای سیمرغ و ٥ فیلم از بخش فجر پروانه ها است.