تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ۲۱:۴۴:۲۹ شناسه خبر : ۱۰۷۰۱۶۱

دبیر شورای عالی مناطق آزاد:

دوران عرب باغی را موفق و کارآمد می دانم/ دست سرمایه گذاران را به گرمی می فشاریم

مرتضی بانک گفت: بنده استعفای عرب باغی را پس از رسانه ای شدن، قبول کردم و قرار نبود این گونه شود.

به گزارش تبریز بیدار ، دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی عصر امروز در آیین تودیع و معارفه مدیرعامل منطقه آزاد ارس با تقدیر از زحمات بی شائبه و بی دریغ عرب باغی، مدیرعامل سابق منطقه آزاد ارس گفت: وی فردی فعال و تلاشگرند و ثمرات خوبی از خود در منطقه بجای گذاشت.

مرتضی بانک ادامه داد: البته بنده استعفای عرب باغی را پس از رسانه ای شدن، قبول کردم و قرار نبود این گونه شود.

وی اضافه کرد: ایشان از مدیران با سابقه ای هستند که در در دوره مدیریت خود در این منطقه موفق بودند و دوره مدیریت عرب باغی را دوره نسبتا خوب و کارآمدی می دانم.

وی در ادامه با تقدیر از محسن نریمان بخاطر قبول مسئولیت مدیرعاملی منطقه آزاد ارس گفت: ایشان تجارب مدیریتی بسیاری در کارنامه خود دارند و قطعا در منطقه آزاد ارس خواهند ماند و باتوجه به تجربیات مدیریتی خود، تلاش گسترده ای را برای توسعه منطقه خواهد کرد.

بانک، سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی را مهمترین سرمایه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی دانست و افزود: بر این اساس بایستی امنیت کامل برای فعالیت سالم و صالح سرمایه گذاران و کارآفرینان در منطقه فراهم باشد تا با طیب خاطر به فعالیت خود ادامه دهند.

وی خاطر نشان ساخت: وجود امنیت سبب اشتغالزایی، کارآفرینی و شکوفایی منطقه خواهد شد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی تاکید کرد: باید تمامی ارکان مورد نیاز برای فعالیت سرمایه گذاران را به نحوی فراهم کنیم تا رشد و توسعه کشور را بدنبال داشته باشد، همه مسئولین کشور بر این باورند برای فعالیت اقتصادی باید همت گماشت و تمامی ارکان را فراهم کرد تا سرمایه گذار بتواند به فعالیت خود ادامه داده و به اهداف خود دست یابد.

وی خاطر نشان کرد: اقتصاد کشور ما، اقتصاد پایه ایست و بر اساس مبانی پایه ای خود حرکت می کند اما برای دستیابی به رشد و شکوفایی نیازمند بهره گیری از تکنولوژی، فن آوری های نوین و ارتباطات بین المللی است.

بانک همچنین با اشاره به مصوبه مجلس در مورد انتقال مناطق آزاد به وزارت اقتصاد، گفت: ما به قانون احترام می گذاریم اما همه قوانینی که در مجلس شورای اسلامی تصویب می شوند، امنیت زدایی نمی کنند، بلکه امنیت زا هستند و ما موظف به اجرای به قانون هستیم.

وی اضافه کرد: معتقدم این قانون تصویب شده، برای مناطق آزاد خطرساز نیست و اما باید امنیت تعیین شده در چارچوب قانون حفظ شود و ما میز در راستای قانون حرکت کنیم.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی تصریح کرد: ما تمامی تلاش خود را برای اجرای موفقیت آمیز این قانون بکار گرفته ایم و علی رغم اینکه تنها چندین ماه از اجرای این قانون سپری می شود، به نتایج خوبی رسیده ایم لذا اصلا نگران ادامه فعالیت مناطق آزاد نیستم.

وی با بیان اینکه ما دست سرمایه گذاران را به گرمی می فشاریم، افزود: رقابت سبب توسعه و پیشرفت می شود و ما از این موضوع استقبال می کنیم.

بانک با تاکید بر لزوم نفوذ به بازارهای کشورهای همسایه نظیر روسیه و ترکیه گفت: رسیدن به این مهم نیازمند همکاری، همفکری و توسعه فعالیت هاست.

وی از مدیرعامل جدید منطقه آزاد ارس خواست تا پنجره واحد خدماتی را در منطقه اجرا و بعنوان الگوی به سایر مناطق تسری پیدا کند، چرا که این امر سبب از بین رفتن، بوروکراسی های زائد و گسترده موجود در کشور خواهد شد.

مشاور رئیس جمهور در خاتمه با تاکید بر ضرورت برندسازی مناطق آزاد گفت: دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی باید در این راستا حرکت کند و از مزیت های بسیار آن در راستای رشد و توسعه کشور بهره گیرد.