تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ۱۲:۰۹:۲۰ شناسه خبر : ۱۰۷۰۱۷۱

بیمقدار در گفتگو با تبریزبیدار:

واگذاری ماشین سازی به ایدرو یا شستا تفاوتی ندارد/ مسئولین برای حل مشکل ماشین سازی قول می دهند اما عمل نمی کنند!

نماینده مردم تبریز در مجلس با بیان اینکه واگذاری ماشین به شستا یا ایدور تفاوتی ندارد گفت: هر دو گزینه خوبی هستند و تفاوتی ندارند چرا که هم سازمان گسترش و هم شستا توانایی نوسازی و بهبود وضعیت ماشین سازی را دارندمتاسفانه مسئولین در این خصوص قول می دهند اما عمل نمی کنند!

به گزارش تبریز بیدار ، شهاب الدین بیمقدار در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری با اشاره به آخرین وضعیت واگذاری کارخانه ماشین سازی تبریز اظهار داشت: متاسفانه علیرغم نامه ای که نمایندگان تبریز به رئیس جمهور نوشتند و ایشان دستور دادند تغییر در وضعیت این کارخانه ایجاد نکرد و آن دستور عملی نشد.

وی با اشاره به نامه اخیر وزیر صنعت به وزیر اقتصاد برای بازگشت این کارخانه به سازمان گسترش و نوسازی صنایع گفت: بازگشت ماشین سازی به ایدرو امر مبارکی است اگر اتفاق بیافتد و ما موافق این امر هستیم.

بیمقدار افزود: اگر سازمان گسترش دوباره عهده دار ماشین سازی می تواند با نوسازی و سر و سامان دادن به این واحد صنعتی، ماشین سازی را از بلاتکلیفی نجات دهد و در آینده و در وضعیت بهتر می توانند آن را به فروش برسانند.

نماینده مردم تبریز در مجلس با بیان اینکه واگذاری ماشین به شستا یا ایدرو تفاوتی ندارد گفت: هر دو گزینه خوبی هستند و تفاوتی ندارند چرا که هم سازمان گسترش و هم شستا توانایی نوسازی و بهبود وضعیت ماشین سازی را دارند. ماشین سازی الان روی کاغذ متعلق به شستا سات چرا که صندوق بازنشستگی فولاد متصدی فعلی ماشین سازی در حال حاضر زیر مجموعه وزارت تعاون و کار است. 

وی با انتقاد از مسئولین گفت:مسئولین برای حل مشکل ماشین سازی بارها  قول می دهند اما عمل نمی کنند! 

بیمقدار افزود: الان توپ در وزارت اقتصاد است باید تصمیم گیری کند با توجه به وضعیت  امروز کدام گزینه را برای آینده  ماشین سازی انتخاب کند.

وی در پایان در پاسخ به سوالی در خصوص تاثیرات معاونین تبریزی وزرای اقتصاد و صنعت در حل مشکل ماشین سازی اظهار داشت: فک نکنم تاثیر و توانایی داشته باشند که اگر داشتند تا کنون انجام داده بودند!