تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ۱۳:۰۰:۰۲ شناسه خبر : ۱۰۷۰۱۷۳

نماینده مردم تبریز:

مجلس ،شهرداری‌ها را برای ادغام یا انحلال سازمان‌های تابعه مکلف کرد

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس انحلال یا ادغام برخی از سازمان‌های تابعه شهرداری‌ها را تکلیف شهرداری‌ها دانست.

به گزارش تبریز بیدار ، ، احمد علیرضابیگی، در رابطه با اظهارات یکی از اعضای شورای شهر مبنی بر اینکه احتمال انحلال و ادغام برخی از سازمان‌های تابعه شهرداری به‌دلیل بی‌انضباطی مالی وجود دارد، اظهار داشت: وزارت کشور شهرداری‌ها را ملزم کرده که بر مبنای سازمان ترکیب نیروی خود را انجام دهند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی افزود: بنابراین در برخی کلان‌شهرها انحلال و ادغام برخی از سازمان‌های تابعه مانند ادغام سازمان زیباسازی با سازمان فضای سبز و سازمان حمل و نقل با معاونت حمل و نقل در دستور کار قرار گرفته و جزو تکالیفی است که وزارت کشور به شهرداری‌ها ابلاغ کرده و به‌طور قطع انگیزه‌های شخصی و یا غیرسازمانی در آن دخیل نیست.

وی با تاکید بر اینکه هر گونه انحلال یا ادغامی در شهرداری‌ها در راستای مصوبه و ابلاغیه وزارت کشور است، تصریح کرد: شهرداری تهران مشمول مقررات خاص مالی است و این مقررات نوع معاملات، نحوه بازرسی و رسیدگی به تخلفات را روشن کرده است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس دهم، در رابطه با بخش دیگری از اظهارات این عضو شورای شهر مبنی بر اینکه یکی از مهم‌ترین اقدامات شهردار و شورای پنجم در زمینه انضباط‌بخشی مالی، جلوگیری از بروز تخلفات و سوءاستفاده‌ها، ایجاد خزانه متمرکز است، افزود: ممکن است در برخی دستگاه‌ها برای تحقق پرداخت‌ها از یک محل و جلوگیری از ریخت و پاش‌ها و هزینه‌های غیرضروری خزانه متمرکزی طراحی و تعریف شود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ایجاد خزانه متمرکز شیوه مدیریتی است که به‌طور قطع با رعایت روال‌های قانونی برای شهرداری نیز متصور است.