تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ۱۴:۳۳:۴۷ شناسه خبر : ۱۰۷۰۱۷۸

سرود دیدار مردم آذربایجان با رهبر انقلاب آماده شد؛

فتنیه قاتماز اوزونو چونکی اویاخدی ائلیمیز

رئیس حوزه هنری استان آذربایجان‌شرقی گفت: « شعر و سرود ولایت 96» در آستانه چهلمین سالروز قیام مردم تبریز در 29 بهمن سال 56 و به‌منظور جمع‌خوانی مردم آذربایجان در دیدار با مقام معظم رهبری توسط حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان‌شرقی تولید شد.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدتقی محمدیان اظهار داشت: از میان 26 شعر رسیده که به دبیرخانه مستقر در حوزه هنری استان ارسال شد، در مرحله اول هفت شعر برگزیده شد و در ادامه سه شعر به مرحله نهایی راه یافت.

وی ادامه داد: در مرحله نهایی شعر سهیلا باقریان برای جمع‌خوانی دیدار رهبری توسط کارشناسان ادبی و دبیرخانه فرهنگی مراسم دیدار برگزیده شد.

محمدیان در خصوص محتوای و کلیدواژه‌های این سرود، گفت: « سرود ولایت 96» شامل اعلام بیعت مردم آذربایجان با مقام معظم رهبری، وحدت، استکبار ستیزی و لزوم دفاع از حریم ولایت، عدم همراهی مردم تبریز در فتنه اخیر، چهل سالگی 29 بهمن تبریز است.

وی با بیان اینکه لحن‌گذاری برای « سرود ولایت 96» به همت واحد موسیقی و سرود حوزه هنری استان، توسط سیدمحمدحسین بلاغی و میثم ناعمی انجام شده است، افزود: این سرود پس از ضبط و تکثیر در میان اقشار مردمی که به دیدار مقام معظم رهبری خواهند رفت، در قالب سی دی قبل از مراسم دیدار، توزیع می‌شود.

محمدیان تصریح کرد: سرود دیدار رهبری قرار است در دیدار با رهبر معظم انقلاب اسلامی، که همه ساله به مناسبت قیام 29 بهمن سال 56 تبریز برگزار می‌شود، توسط مشتاقان ولایت همخوانی شود.

این شعر به قرار زیر است:

پارلادی روی چو مهون گوزلریمیز فرش رهون

جان به کف و پا به رکاب بیعته گلدی سپهون

فتنیه قاتماز اوزونو چونکی اویاخدی ائلیمیز

تا جانی وار انقلابا سانکی دایاخدی ائلیمیز

آذربایجان اویاخدی انقلابا دایاخدی

خیره شود چشم جهان گر بدمد غیرتمان

سر بکشد تا به فلک پرچم حریتمان

ای خلف روح خدا قافله را میر و هدی

زنده و پاینده بود راه امام و شهدا

ای رهبر آزاده آماده‌ایم آماده

هاممسی سرمست ولی بر سر عهد ازلی

هر بیری بیرباکری دی امر ائده گر سیدعلی

انقلابین پاک علمی قیرخ ایل اولوب مامنی میز

شورحسینی یارادوب بیست و نه بهمنی میز

آذربایجان جانباز خامنه‌ای دن آیریلماز