تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ۱۵:۲۷:۱۴ شناسه خبر : ۱۰۷۰۱۸۱

دبیری در گفتگو با تبریزبیدار:

ساخت یادمان قیام 29 بهمن تبریز در نقاط مختلف شهر ضروری است/ باید پیشگام بودن تبریز در انقلاب را به گردشگران تبریز2018 نشان دهیم

رئیس شورای شهرستان تبریز با بیان اینکه ساخت یادمان قیام 29 بهمن تبریز در نقاط مختلف شهر ضروری است گفت: به یاد می آورم زمانی که دانشجو بودم جرقه های حرکت مردم از دانشگاه شروع شده و دانشجویان با حرکت از دانشگاه تبریز به سمت بازار قیام 29 بهمن تبریز را شکل دادند.

به گزارش تبریز بیدار ، شهرام دبیری رئیس شورای شهرستان تبریز در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری با اشاره به فرارسیدن چهلمین سالگرد قیام تاریخی 29 بهمن اظهار داشت: تبریز، مشهور به شهر اولین هاست و در عرصه های مختلف این مهم را به اثبات رسانده است. 

وی افزود: یکی از این عرصه ها، عرصه سیاسی و اجتماعی بوده که در قیام تاریخی 29 بهمن مردم تبریز ما این مسئله را شاهد بودیم.

عضو شورای شهر تبریز با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی گفت: باید برند اول بودن تبریز را به گردشگران بشناسانیم و این مسئله با ذکر شدن اول بودن تبریز در عرصه های مختلف به دست می آید.

دبیری اظهار داشت: از آنجایی که بحث گردشگری بیشتر یک بحث فرهنگی است شورای شهر و شهرداری تبریز در سال های اخیر با آماده کردن زیرساختهای مختلف خصوصا در عرصه فرهنگی زمینه را برای شناساندن شهر اولین ها آماده کرده اند و ایجاد همایش های مختلف در تبریز از مهمترین برنامه های تبریز 2018 است. 

وی افزود: در همین زمینه برای معرفی قیام تاریخی 29 بهمن باید با برگزاری همایش های مختلف خصوصا در سال آتی که 40 سالگی انقلاب است این مسئله تبیین شود چرا که باید پیشگام بودن تبریز را به گردشگران تبریز2018 نشان دهیم.

رئیس شورای شهرستان تبریز در ادامه با بیان اینکه ساخت یادمان قیام 29 بهمن تبریز در نقاط مختلف شهر ضروری است گفت: به یاد می آورم زمانی که دانشجو بودم جرقه های حرکت مردم از دانشگاه شروع شده و دانشجویان با حرکت از دانشگاه تبریز به سمت بازار قیام 29 بهمن تبریز را شکل دادند.