تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ ۰۹:۴۵:۰۹ شناسه خبر : ۱۰۷۰۲۴۵

پژوهشگر علوم اسلامی در گفت‌وگو با تبریزبیدار:

تأثیر سبک زندگی فاطمی بر بهبود وضعیت زندگی مردم/ خداباوری ومعادمحوری، اساسی‌ترین مؤلفه زندگی حضرت زهرا (س) است

حجت الاسلام هادی گفت: شخصیت دهی به فرزندان ازجمله الگوهای رفتاری ایشان در خانواده بوده که از راهکارهای مهم در ایجاد اعتمادبه‌نفس در کودکان و تربیت اصولی آنان است.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت‌الاسلام و المسلمین محمود هادی در گفت‌وگو با خبرنگار این پایگاه خبری، با اشاره به سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) و لزوم تبعیت شیعیان از این ایشان، اظهار داشت: امروز سبک زندگی فاطمی می‌تواند روش زندگی کنونی زندگانی ما را تغییر دهد و درواقع وضعیت نابسامان معیشت و زندگانی ما را بهبود ببخشد.

وی ادامه داد: یکی از بهترین و مهم‌ترین الگوها برای زندگی تمام انسان‌ها، سبک زندگی فاطمی است.

پژوهشگر علوم اسلامی، با اشاره به اینکه اساسی‌ترین محور زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) خداباوری و معادمحوری ایشان است، گفت:مثلاً در باب ازدواج ایشان، علی‌رغم وجود خواستگاران متعدد و ثروتمند، حضرت زهرا (س) به همه آنها جواب رد داده و در پاسخ به خواستگاری امام علی(ع)، از پدر بزرگوارشان می‌پرسند که «آیا خداوند از ازدواج من و علی راضی است»؟

وی یادآور شد: از این موضوع نتیجه می‌گیریم که حتی معیار ازدواج برای ایشان، رضای خداوند متعال است و تمام اعمال و رفتارهای حضرت براساس دو معیار خداباوری و معادمحوری بوده است.

حجت‌الاسلام هادی، با اشاره به اینکه ایشان به‌عنوان مادر خانواده و همسر امیرالمؤمنین(ع) رفتارهای بسیار جالب و الگویی را با خانواده خود داشتند، گفت: شخصیت دهی به فرزندان ازجمله الگوهای رفتاری ایشان در خانواده بوده که از راهکارهای مهم در ایجاد اعتمادبه‌نفس در کودکان و تربیت اصولی آنان است.

وی با اشاره به اینکه نحوه صدازدن و خطاب قرار دادن فرزندان از سوی ایشان، این رفتار را مثال‌زدنی و الگویی برای همه خانواده‌ها دانست و افزود: مثلاً در حدیث مبارک کساء آمده است که ایشان در مواجهه به فرزندانش می‌فرمایند: «و علیک السلام یا ولدی و یا قره عینی و ثمره فؤادی» و این‌ها ازجمله درس‌های سبک زندگی است که ایشان به مامی‌آموزد.