تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ ۰۹:۵۵:۳۵ شناسه خبر : ۱۰۷۰۲۴۷

نگارخانه کبود در تبریز آغاز بکار کرد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: نگارخانه کبود در معرفی و تبیین آثار هنرمندان موثر خواهد بود.

به گزارش تبریز بیدار ، "محمد محمدپور " در آیین افتتاحیه گالری کبود تبریز اظهار کرد: فضای نگار خانه در شناساندن و نشان دادن هنرهای  هنرمندان  موثر است و این مکان  به همت بخش خصوصی و با هدف  رشد خلاقیت و توسعه­ هنر اصیل به ویژه تشویق هنرمندان جوان و معرفی آثار جوانان آغاز به کار می کند.

وی با بیان اینکه این گالری با هدف  فعالیتهای فرهنگی و هنری و فراهم نمودن زمینه مناسب برای حضور هنرمندان ، برقراری تسهیلات برای برگزاری نمایشگاه­‌ها و کارگاه‌­های آموزشی هنرهای تجسمی به بهره برداری رسیده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با اعلام اینکه ، انگیزه و نیت شما به عنوان بخش خصوص قابل تقدیر و ستودنی است ، تصریح کرد:انگیزه شما برای انجام چنین اقداماتی در ما هم ایجاد انگیزه کرده و احساس مسئولیت ما هم افزون تر می شود.

 وی که در آیین گشایش نگارخانه کبود تبریز سخن می گفت، توجه به معرفی هنرهای مردمی  و بومی سرلوحه کاری این نگارخانه خواهد بود  و هنرمندان می توانند برای  عرضه و شناساندن  آثارهنری خود از این مکان هنری و فرهنگی استفاده کنند.

محمدپور با تاکید بر آورده های اقتصادی از جانب فرهنگ و هنر گفت: بحث اکسپو و فرو ش آثار هنری  هنرمندان یک اتفاق و جریان نوپاست که باید برای رونق این مقوله ، از طریق نیاز سنجی به ذائقه ی مخاطب پی ببریم. و از این طریق هنرمندان بتوانند  معیشت زندگی شان را هم تامین کنند.

مدیرکل ارشاد آذربایجان‌شرقی در ادمه گفت :اقدامات شما به عنوان بخش خصوص بسیار ارزشمند است و این کار شما در تبیین و معرفی آثار هنری هنرمندان بسیار تعیین کتتده و موثر خواهد بود و مجموعه ارشاد با تمام توان در خدمت شماست تا همیشه  با احساس موفق بودن پیش بروید.

براساس این گزارش ، نگار خانه کبود با حضور "محمد محمد پور "مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ،"علی محرمی" معاون هنری و سینمایی و "علی پیروزمنش" معاون توسعه مدیریت و انسانی اداره کل افتتاح شد.