تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ ۱۴:۰۱:۳۵ شناسه خبر : ۱۰۷۰۲۵۹

مدیر کل ثبت احوال آذربایجان شرقی:

صدور 1.7 میلیون کارت هوشمند ملی در آذربایجان شرقی/ 54 درصد واجدین شرایط کارت گرفته اند!

: مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی گفت: تاکنون برای حدود 1.7 میلیون نفر معادل 54 درصد از جمعیت واجد شرایط بالای 15 سال در استان کارت هوشمند ملی صادر شده است.

به گزارش تبریز بیدار ، احد جودی روز دوشنبه در مراسم نمادین ثبت نام و صدور کارت ملی هوشمند برای مشاهیر آذربایجان شرقی با حضور در منزل استاد کریمی و حیدرعباسی از شاعران مراغه، افزود: هم اکنون حدود سه میلیون و 100 هزار نفر از جمعیت سه میلیون 909 هزار نفری آذربایجان شرقی واجد شرایط ثبت نام و دریافت کارت هوشمند ملی هستند.
وی اضافه کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از 500 هزار نفر از جمعیت واجد شرایط این استان کارت هوشمند ملی دریافت کرده و پیش بینی می شود تا پایان سال آینده همه واجدان شرایط این کارت را دریافت کنند.
وی با اشاره به موفقیت چشمگیر آذربایجان شرقی در ثبت نام و صدور کارت هوشمند ملی گفت: این استان هم اکنون رتبه چهارم در این زمینه را در کشور به خود اختصاص داده است.
جودی به راه اندازی واحد سیار ثبت نام کارت ملی هوشمند نیز اشاره کرد و افزود: در راستای خدمات رسانی بهینه به آحاد مردم، واحدهای سیار ویژه برای ثبت نام افراد سالخورده و نیز مشاهیر فرهنگ و هنر آذربایجان شرقی برای صدور کارت هوشمند ملی ایجاد شده است.
رئیس اداره ثبت و احوال مراغه نیز از ادامه ثبت نام کارت هوشمند ملی در این شهرستان خبرداد و گفت: 83 هزار و 235 عدد کارت هوشمند ملی در این شهرستان صادر و تحویل متقاضیان شده است.
علیرضا شمس دانش افزود: تاکنون 91 هزار و 494 نفر برای دریافت کارت هوشمند ملی در این شهرستان ثبت نام کرده اند.
وی با بیان اینکه 190 هزار نفر از جمعیت 263 هزار نفری مراغه واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی هستند ادامه داد: امسال 35 هزار و 505 نفر از ثبت نام کنندگان موفق به دریافت کارت ملی شده اند که در مقایسه با سال گذشته از افزایش چشمگیری برخوردار بوده است.
وی اضافه کرد: بر اساس سهمیه تعیین شده و پیشی بینی های انجام گرفته، در مدت زمان باقیمانده از سالجاری 60 هزار نفر دیگر از جمعیت شهرستان کارت هوشمند ملی خود را دریافت خواهند کرد.
وی با تاکید بر لزوم ثبت نام هرچه سریعتر شهروندان برای دریافت کارت هوشمند ملی گفت: پایان امسال آخرین مهلت استفاده از کارت های قدیمی ملی بوده و از سال آینده استفاده از کارت جدید الزامی خواهد بود.