تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ ۱۳:۰۷:۱۴ شناسه خبر : ۱۰۷۰۳۰۲

عضو شورای شهر تبریز:

تبریز 5 هزار هکتار بافت ناکارآمد دارد / سیاست‌های تشویقی برای احیای بافت‌های حاشیه‌نشین و فرسوده

عضو شورای شهر تبریز گفت: تبریز 4 هزار هکتار بافت حاشیه نشین و ناکارآمد دارد که شورای شهر باید برای احیای آن سیاست های تشویقی مناسبی تصویب کرده است.

به گزارش تبریز بیدار ، فریدون بابایی اقدم در دیدار شهردار و تعدادی از اعضای شورای شهر با هیئت اجرایی شرکت عمرانی کوزوپارس گفت: ۴۰۰ هزار نفر از شهروندان تبریزی در بافت های فرسوده و حاشیه حاشیه نشین شهر ساکن هستند .

وی افزود: سیاست کاری شورای پنجم برداشتن قدم های مثبت و اثرگذار برای احیا و ساماندهی این بافت‌ها است و در این خصوص برای تصویب سیاست های تشویقی مناسب در این زمینه در پارلمان محلی آمادگی داریم.

عضو شورای شهر تبریز با اشاره به اینکه شهرداری تبریز  ۱۷۰ واحد برای سکونت خانوارهای مستقر در بافت حاشیه نشین احداث کرده‌است گفت: هر چند به اذعان مسئولان وزارت راه و شهرسازی تبریز رتبه اول کشوری در احیای بافت های ناکارآمد را دارد اما با این حال ما هنوز در ابتدای کار هستیم.

گفتنی است دیدار شهردار تبریز و جمعی از اعضای شورای شهر با هیئت اجرایی شرکت عمرانی کوزوپارس، طرفین پیشنهادات خود را برای حل معضل حاشیه نشینی شهر ارائه دادند و مقرر شد موارد مطرح شده بررسی و تفاهم نامه برای امضا در آینده نزدیک تدوین و امضا شود.