تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ ۱۳:۱۱:۲۹ شناسه خبر : ۱۰۷۰۳۰۳

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی خبر داد

عرضه 10 هزار تن تخم مرغ وارداتی در آذربایجان شرقی/ تلف شدن تعداد یک میلیون و 800 هزار قطعه مرغ تخم گذار

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت : از روز شنبه 5 اسفند ماه 10 هزار تن تخم مرغ وارداتی در استان توزیع می شود.

به گزارش تبریز بیدار ، کریم مهری در جلسه ستاد تنظیم بازار استان که با حضور علی جهانگیری، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری برگزار شده بود، اظهار داشت: این تخم مرغها هرشانه دو کیلویی به قیمت ۱۲۵ هزار ریال از طریق فروشگاههای زنجیره ای و تعاونی مصرف در سراسر استان پخش خواهد شد.

وی افزود : علاوه بر عرضه تخم مرغ ، مرغ منجمد نیز به حد کافی در انبار شرکت پشتیبانی امور دام وجود دارد و مردم استان برای تهیه گوشت قرمز و گوشت مرغ در شب عید هیچ گونه نگرانی نخواهند داشت .

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان دلایل اصلی افزایش قیمت مرغ را کاهش جوجه ریزی در واحدهای مرغداری گوشتی و علت افزایش قیمت تخم مرغ را تلف شدن تعداد یک میلیون و 800 هزار قطعه مرغ تخم گذار به علت آنفولانزای حاد اعلام کرد .

 وی افزود : برای ۱۵ واحد مرغداری گوشتی مجوز تولید صادر شده است که طی آن حدود ۴۱۷ هزار قطعه جوجه ریزی انجام خواهد شد و تولیدات آنها تا چهار ماه آینده وارد بازار می شود .

مهری گفت: ۶۰ هزار تن برنج وارداتی ، ۱۰ هزار تن روغن نباتی و شکر در انبارهای شرکت غله ذخیره شده و در فروشگاههای زنجیره ایی و شرکت های تعاونی مصرف عرضه خواهد شد تا مردم برای تهیه اقلام خوراکی پرمصرف در ایام عید کمبودی نداشته باشند .