تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ ۱۵:۵۹:۳۶ شناسه خبر : ۱۰۷۰۳۱۵

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

بسیج پشتوانه عظیمی برای انقلاب است/ انتظار رهبر معظم انقلاب از همه ما انقلابی بودن است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، با تاکید بر این‌که امروزه بحث انقلابی گری حائز اهمیت است، گفت: تنها انتظار رهبر معظم انقلاب از همه ما انقلابی بودن است و انقلاب ما انقلابی دینی است و از ما نیز انتظار دارند در این مسیر گام برداریم.

به گزارش تبریز بیدار ،  محمد حسین صومی در آیین گرامیداشت روز قشر بسیج جامعه ی پزشکی، با بیان این‌که از دوران قبل و بعد پیروزی انقلاب اسلامی، بسیج پشتوانه ی عظیمی برای انقلاب بوده است، اظهار کرد: بسیجی همان کسی است که در سال های ۵۰ تا ۵۷ زجر کشید و زندان دید و به اندازه ی کافی در مسیر پیروزی انقلاب تلاش کرد.بسیجی همان کسی است که در تثبیت انقلاب تمامی زخم ها را بر جان خرید و در دوران جنگ تحمیلی هم از مردم کشور خود غیورانه دفاع کرد و در حال حاضر نیز گوش به فرمان رهبری در مسیر دفاع از ارزش های انسانی تلاش می کند.

وی با تاکید بر این‌که امروزه بحث انقلابی گری حائز اهمیت است، افزود: تنها انتظار رهبر معظم انقلاب از همه ما  انقلابی بودن است و انقلاب ما انقلابی  دینی است و از ما نیز انتظار دارند در این مسیر گام برداریم.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی تبریز خاطرنشان کرد: فردی که دین دار باشد دروغ نمی گوید و ظلم و اختلاس نمی کند ، رهبر انقلاب اسلامی که با تمام رفتار و اعمالش به رفتارهای دینی معتقد هستند و از ما همین ها را می خواهند.

وی  ادامه داد: اگر شخصی به خداوند، روز حساب و محشر اعتقاد داشته باشد هرگز به خود اجازه ی انجام کار خلافی نمی دهد.بی شک ما به عنوان جامعه ی پزشکی اولی ترین گروه برای عمل به این وظایف هستیم، ما در دانشگاهی حضور داریم که قبل از نقلاب به عنوان کانون اصلی حمایت از دیدگاه حضرت امام (ره) بود  و امروز نیز همان دیدگاه را حفظ کرده است.

صومی با اشاره به این‌که دانشگاه تبریز و علوم پزشکی به عنوان مشهدالشهدای دانشگاه های کشور هستند، گفت: در دوران جنگ تحمیلی در هیچ دانشگاهی به اندازه ی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، بسیجی حضور نداشت، چرا که در زمان جنگ نیروهای زیادی از دانشگاه به مناطق جنگی اعزام می شدند. این دانشگاه دارای عقبه ی ارزشمندی در دوران جنگ تحمیلی است.

وی بیان کرد: فرق یک مسلمان انقلابی با انقلابیون دیگر در این است که او از فرارسیدن روز محشر و حساب مطمئن است و می داند که تمامی اعمال و رفتارش ضبط و ثبت شده و حساب پس خواهد داد.امیدوارم خداوند ما را در روز جزا با عفو و رحمت خویش مواخذه کند