تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ ۱۶:۰۷:۵۱ شناسه خبر : ۱۰۷۰۳۱۶

فرمانده سپاه عاشورا مطرح کرد

کارنامه درخشانی جامعه پزشکی در دوران دفاع مقدس/ لزوم دفاع از گفتمان انقلاب اسلامی با آگاهی و بصیرت

فرمانده سپاه عاشورا با اشاره به این‌که حدود دو میلیون نفر از مردم قهرمان در جبهه ها حضور داشتند، افزود: تمامی ملت ایران در جبهه ها حضور داشتند، بیش از ۸۰ هزار نفر از پزشکان در جبهه همگام با رزمندگان اسلام امداد رسانی می کردند و این کارنامه درخشانی برای جامعه پزشکی است.

به گزارش تبریز بیدار ، سردار عابدین خرم در گرامیداشت روز قشر بسیج جامعه پزشکی، با بیان این‌که در دفاع مقدس حضور ارزشمند جوانان با اخلاص و با انگیزه، انقلاب اسلامی و کشور را از گذرگاه خطرناک عبور داد، اظهار کرد: امروزه زمانی که صحبت از پزشک و جامعه پزشکی بسیج می شود، روزهای جنگ که نتیجه ی مزدوری استکبار جهانی آمریکا بود، برایمان یادآوری می شود.

وی افزود: زمانی که نظام استکباری یک طرف و نظام مقتدر و مظلوم در طرف دیگر قرار گرفته بودند که هیچ وجه مشابهی بین این دو جبهه وجود نداشت و در این جبهه مردان بزرگ و جوانان با انگیزه با رهبری امام حکیم و خردمند نقش موثری در جبهه ها ایفا کردند.

فرمانده سپاه عاشورا  با اشاره به این‌که حدود دو میلیون نفر از مردم قهرمان در جبهه ها حضور داشتند، افزود: تمامی ملت ایران در جبهه ها حضور داشتند، بیش از ۸۰ هزار نفر از پزشکان در جبهه همگام با رزمندگان اسلام امداد رسانی می کردند و این کارنامه درخشانی برای جامعه پزشکی است.

وی ادامه داد: در بمباران شیمیایی سردشت، پزشکان زیادی در عین کمبود امکانات، مردم را طبابت و رفع مصدمیت می کردند و ما امروز از همه ی پزشکان که در دوران دفاع مقدس حماسه های بزرگی را آفریدند، تقدیر و تشکر می کنیم.

سردار خرم،  در بخش دیگر سخنان تاکید کرد: مسئولان این نظام باید از گفتمان انقلاب اسلامی و انقلاب و کشور دفاع کنند و هرگز فراموش نکنند که چه مسئولیتی را برعهده دارند و از اعمال و رفتار خود مواظبت کنند، ما نمی توانیم با دیدگاه انقلابی و مسلمانی مسئولیتی را بپذیریم و با دیدگاه لیبرالیستی یا دیگری به آن بنگریم.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب ، اظهار کرد: تمامی مسئولان باید انتقاد را بپذیرند، چرا که جامعه ای که در آن انتقاد وجود نداشته باشد، جامعه ای مرده محسوب می شود.

فرمانده سپاه عاشورا  خاطرنشان کرد: گفتمان انقلاب اسلامی همواره مبتنی بر گفتمان اسلام ناب نه شرقی نه غربی، استقلال آزادی، جمهوری اسلامی و مردم سالاری دینی بوده است و همگی با آگاهی و بصیرت باید از آن دفاع کنیم.

سردار خرم در بخش دیگر سخنان با بیان این‌که یکی از اقدامات اصلی جامعه ی پزشکی حضور در مناطق کم برخوردار و محروم کشور است، عنوان کرد: ما باید در مناطق محروم و کم برخوردار حضور یافته و در این مناطق مردم نوازی و مردم داری کنیم و انیس و مونس مردم شریفی باشیم که هیچ گونه اعتراضی ندارند، لذا ما باید با ایجاد بیمارستان های صحرایی و مراکز بهداشتی جهت ارائه خدمات درمانی به آن ها، شرمنده نشویم.