تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸:۵۵ شناسه خبر : ۱۰۷۰۳۶۷

امام جمعه تبریز:

ما اجازه نمی‌دهیم عکس شهیدی از سطح شهر جمع شود/ برخورد قاطع با کسانی که به بهانه استفاده از عکس مفاخر، بنر شهدا را جمع‌ کردند

امام جمعه تبریز گفت: ما اجازه نمی‌دهیم عکس شهیدی از سطح شهر برداشته شود، اگر چنین کاری ادامه پیدا کند به شدت برخورد خواهیم کرد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس، حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم در نشست شورای فرهنگ عمومی استان اظهار داشت: اصحاب فکر و اندیشه تحلیل‌های شایسته‌ای را از بیانات مقام معظم رهبری در دیدار مردم آذربایجان در ٢٩ بهمن سال‌جاری ارائه کنند.

وی با اشاره به اغتشاشاتی که در روز شهادت حضرت زهرا(س) توسط گروهی خاص انجام شد، گفت: متاسفانه سه نفر از کارکنان نیروی انتظامی و یک نفر از بسیجیان در این اغتشاشات به شهادت رسیدند و جا دارد مسوولان قضایی با آنها برخورد سریع و قاطع کنند.

نماینده ولی فقیه در استان  در ادامه سخنان خود، از اقتدار و هوشیاری نیروی انتظامی در این اغتشاشات تقدیر کرد.

امام جمعه تبریز، به دیدار 3 هزار نفری مردم آذربایجان‌شرقی با امام خامنه‌ای و تجدید میثاق با رهبر معظم انقلاب در ٢٩ بهمن ماه سال‌جاری اشاره کرد و ادامه داد: رهبر انقلاب در این دیدار به نکات مهمی اشاره داشتند  و مطالب بسیار  مهمی را ارائه فرمودند و این افتخار بزرگی برای مردم آذربایجان است که این مطالب ارزشمند و مهم در این دیدار از سوی مقام معظم رهبری ارائه شد.

وی افزود: اصحاب فکر و اندیشه و قلم باید تحلیل‌های شایسته‌ای را از بیانات ایشان تهیه و ارائه کنند.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه  عزت و اقتدار ایران اسلامی مدیون خون پاک شهدا و ایثارگرانی است که جان خویش را در طَبق اخلاص گذاشتند و برای حفاظت از مرزهای میهن اسلامی جهاد کردند،‌ گفت: مسئله‌‌ جمع‌آوری عکس شهدا کار خلافی است و با آن برخورد می‌شود.

امام جمعه تبریز تاکید کرد: ما اجازه نمی‌دهیم عکس شهیدی برداشته شود و اگر چنین کاری ادامه پیدا کند به شدت برخورد خواهیم کرد، نباید به اسم استفاده از عکس مفاخر، تصاویر و بنرهای شهدا را جمع‌آوری کرد، بلکه می‌توان در کنار عکس شهدا، از تصاویر مفاخر ملی یا استانی هم استفاده کرد.

امام جمعه تبریز همچنین از برگزاری منظم جلسات شورای فرهنگ عمومی استان خبر داد و گفت: در 9 ماهه اول سال‌جاری ٨٧ جلسه در سطح استان برگزار شده که حاصل آن ١٩١ دستور جلسه و ٤٦٧ مصوبه است.

نظرات

راد
IR

باسپاس ازنماینده محترم مقام والای ولایت دراستان وامام جمعه عزیز تبریز، جسارتا پیشنهاد می شود روی موضوع مفاخر ومشاهیر دقت لازم معمول شود تا هربیگانه پرستی ویا هروابسته فکری به شرق وغرب به عنوان افتخارات ملی ما جازده نشوند.