تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ ۱۳:۳۹:۵۶ شناسه خبر : ۱۰۷۰۳۸۱

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی خبر داد

تشریح جلسه سپرده‌گذاران و وزارت اطلاعات برای شناسایی اموال مؤسسات مالی

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: جلسه نماینده سپرده‌گذاران و وزارت اطلاعات برگزار شد تا اطلاعاتی که از سوی سپرده‌گذاران مطرح می‌شود موردبررسی قرار گیرد و برخی اطلاعات اعلامی از سوی سپرده‌گذاران قابل‌تأمل بود.

به گزارش تبریز بیدار ، مسعود پزشکیان با اشاره به آخرین وضعیت پیگیری مشکلات مؤسسات مالی و اعتباری اظهار داشت: اواخر هفته گذشته جلسه‌ای با حضور نماینده سپرده‌گذاران و مسئولان وزارت اطلاعات برگزار شد تا اطلاعاتی که از سوی سپرده‌گذاران مطرح می‌شود موردبررسی قرار گیرد، چرا که برخی اطلاعات اعلامی از سوی سپرده‌گذاران قابل‌تأمل بود.

نایب‌ رئیس مجلس شورای اسلامی، افزود: بر اساس مباحث این نشست مقرر شد اموالی که این مؤسسات دارند و اعلام نکرده‌اند و یا اموالی که دست‌به‌دست گشته توسط این گروه از وزارت اطلاعات شناسایی شود.

اموال هر موسسه به‌صورت جداگانه بررسی و شناسایی می‌شود
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مقرر شد که در بانک مرکزی جلسه‌ای با حضور نیروهای وزارت اطلاعات و تیم تسویه که برای هر بانک جداگانه تشکیل‌ شده برگزار شود تا اموال هر موسسه به‌صورت جداگانه بررسی و شناسایی شود.

وی در تشریح آخرین جلسه نمایندگان سه قوه برای بررسی مشکلات مؤسسات مالی و اعتباری، یادآور شد: در جلسه نمایندگان سه قوه بیشتر ارزیابی تصمیماتی که اخذ شده بود انجام شد، چرا که با توجه به شکایات و اعتراضات سپرده‌گذاران مشخص شد که برخی تصمیمات آن‌گونه که باید عملیاتی نشده است.

پزشکیان با بیان اینکه در این نشست برنامه‌ها مجدداً مرور و مقرر شد که شفاف‌سازی شود که تیم‌های پاسخگویی چه کسانی هستند، و کجا مستقرند و چگونه عمل می‌کنند، افزود: احتمالاً نمایندگان سه قوه با یکدیگر و یا هر کدام به‌صورت جداگانه از این مراکز پاسخگویی بازدید می‌کنند.

وی ادامه داد: در این نشست درباره سپرده‌هایی که بالای 100 میلیون و 200 میلیون تومان هستند بحث‌هایی شد که چگونه می‌توان اموال آن‌ها را شناسایی کرد و بر مبنای این اموال سپرده‌ها را به این افراد بازگرداند.

نایب‌ رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مقرر شد که برای برطرف کردن مشکل تعاونی ولی‌عصر(عج) رباط‌کریم و بهارستان در هفته جاری اموال این تعاونی شناسایی و خط اعتباری بر اساس دارایی‌هایش باز شود تا پرداخت سپرده‌های آن‌ها از مبالغ پایین آغاز شود.