تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۶ ۱۰:۲۹:۳۱ شناسه خبر : ۱۰۷۰۳۹۶

فعال ادبی و شاعر دوران دفاع مقدس

نبود دبیرخانه دائمی موجب جسته و گریخته شدن جشنوراه شعر دفاع مقدس در استان شده است

فعال ادبی و شاعر دوران دفاع مقدس با تاکید بر زنده نگه داشتن این نوع ادبیات، گفت: برگزاری جشنواره ای در این زمینه بهترین معبر برای انتقال فرهنگ و مفاهیم دفاع مقدس به نسل های آینده است.

به گزارش تبریز بیدار ، محمد رنجی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، اظهار کرد: حقایق دوران دفاع مقدس از جمله موضوعاتی است که باید به صورت ویژه و در قالب‌های مختلف به آن پرداخت و برخی موضوعات را به نسل آینده منتقل کرد تا موجب اثرگذاری و تبیین آن حقایق شود.
وی افزود: در این راستا نیاز است دبیرخانه دائمی جشنواره شعر دفاع مقدس ایجاد شود تا علاوه بر برگزاری مرتب و منظم جشنواره ها، راهکاری منسجم برای تولید محتوا برای خلق متون ادبی درباره دفاع مقدس ایجاد و تقویت شود.
رنجی ادامه داد: متاسفانه نبود دبیرخانه دائمی شعر دفاع مقدس در آذربایجان شرقی موجب برگزاری جسته و گریخته چنین جشنواره هایی شده و نیاز است که چنین دبیرخانه‌ای با حضور برخی از شاعران ایجاد شود.
وی، برگزاری جشنواره شعر دفاع مقدس را یکی از قالب‌های بسیار خوب برای انتقال چنین مفاهیم عمیق و پرمحتوا ارزیابی کرد.
محمد رنجی متخلص به رنجی تبریزی متولد سال1340 در تبریز و دانش آموخته مدیریت است که از جمله شاعران، نویسندگان و ترانه سرایان آذربایجان بوده و از پیشکسوتان ادبیات پایداری و شعر عاشورایی می باشد.
مراسم اختتامیه ششمین جشنواره استانی شعر دفاع مقدس با عنوان ' گل واژه های پایداری' فردا / چهارشنبه/ در سینما قدس تبریز برگزار می شود.

نظرات

IR

با نظر استاد رنجی موافقم ارزوی عمر با عزت به سرور ارجمندم