تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : قفقاز و غرب آسیا , چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶ ۱۰:۲۳:۰۱ شناسه خبر : ۱۰۷۰۴۱۳

دیدار اعضای تشکیلات آزادی قره باغ با امام جمعه اردبیل؛

آیت الله عاملی: آزادی قره باغ تنها با جهاد و با همت مردم آذربایجان میسر می‌شود

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل: آمریکا و روسیه از اشغال قره باغ توسط ارمنستان سود می‌برند و تنها راه آزادی قره باغ همت و حضور مردم جمهوری آذربایجان در صحنه است.

به گزارش تبریز بیدار ،  آیت‌الله سید حسن عاملی در دیدار با اعضای تشکیلات آزادی قره باغ از کشورهای روسیه٬ گرجستان٬ ترکیه و آذربایجان اظهار داشت: این دیدارها برای تقویت علایق دینی و فرهنگی مردم ایران و آذربایجان بسیار مناسب است. با جمهوری آذربایجان مشترکات زیادی داریم و جمهوری آذربایجان را مثل کشور خودمان دوست داریم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل افزود: مشکل قره باغ را مشکل خود می‌دانیم و از این موضوع ناراحت هستیم و دعا می‌کنیم که این منطقه هر چه زودتر آزاد شود، جوانان ایرانی حاضر هستند با فتوای رهبر خود در منطقه حاضر شده و در آزادی قره باغ مشارکت کنند.

آیت الله عاملی خاطرنشان کرد: برگزاری رفراندوم برای مشکل جمهوری آذربایجان مطرح شده است و در واقع اگر این اتفاق رخ دهد قطعا مرگ جمهوری آذربایجان را به دنبال خواهد داشت و نباید مسئولان جمهوری آذربایجان به این نقشه استکبار تن دهند.

وی بیان کرد: آمریکا رفراندوم را در کشورهای مختلف جهان اجرا کرده و به دنبال آن٬ کشور مورد نظر را به ایالتی از ایالتهای آمریکا تبدیل کرده و تحت سلطه خود درآورند.

امام جمعه اردبیل در ادامه سخنان خود بیان داشت: آرزو داریم گروه‌های دینی بتوانند در راستای آزادسازی قره باغ تلاش کنند و اگر اعتقاد دینی نباشد قطعا موفقیتی حاصل نمی‌شود.

عاملی با بیان اینکه آمریکا و روسیه در قره باغ نظر دارند و از کشور غاصب حمایت می‌کنند، البته تنها راه آزادی قره باغ حضور ملت جمهوری آذربایجان در صحنه است؛ در حادثه خوجالی، ایران حاضر شده و برای رساندن مظلومیت مردم منطقه به مردم جهان تلاش می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در پایان سخنان خود گفت: ایران در طول سال‌های گذشته برای آزادی قره باغ بسیار تلاش کرده و در کنار مردم جمهوری آذربایجان بوده است ولی مسئولان وقت این کشور با رفتار نسنجیده خود سبب افزایش مشکلات این منطقه شدند.