تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۹۶ ۱۰:۵۷:۰۸ شناسه خبر : ۱۰۷۰۴۴۳

در بازدید 2 عضو شورای شهر تبریز از نمونه اقدامات شرکت کوزو مطرح شد؛

دبیری: شهرداری و شورای شهر قصد انجام پروژه بزرگ توانمند سازی حاشیه نشینان تبریز را دارند/بابایی اقدم: نیاز تبریز به حضور شرکتی قدرتمند همچون کوزو را احساس میکنیم

2 عضو شورای شهر تبریز با حضور در محل ساخت خانه های این شرکت در پردیس تهران، در جریان کیفیت و نحوه کار شرکت کوزو قرار گرفتند.

به گزارش تبریز بیدار ، پس از انجام جلسات ابتدایی چندماه گذشته مدیران شرکت ترکیه ای کوزو با مدیران شهری تبریز برای انجام خانه های مناسب برای شهروندان در بافت های فرسوده تبریز، 2 عضو شورای شهر تبریز با حضور در محل ساخت خانه های این شرکت در پردیس تهران، در جریان کیفیت و نحوه کار شرکت کوزو قرار گرفتند.

در این بازدید رئیس هیئت مدیره شرکت کوزو اظهار داشت: 13000 واحد پروژه پردیس در ظرف یکسال به اتمام رسید لیکن به دلیل عدم اختصاص زمین شرکت برای احداث 7000 واحد آن 4 سال منتظر ماندیم و حدود 8 الی 10 ماه از کار آن باقی مانده است.

وی افزود: بزرگترین تصفیه خانه ایران نیز در تهران توسط این شرکت در حال ساخت است. در الجزایر 35000 واحد و در ترکیه بیش از 100000 واحد در مناطق بافت فرسوده ساخته شده است و در رتبه بندی شرکتهای ساختمانی دنیا در جایگاه 138 هستیم.

رئیس هیئت مدیره شرکت کوزو ادامه داد:  فاضلاب  کل تصفیه خانه استانبول توسط شرکت کوزو بهره برداری می شودو روزانه در پردیس به میزان 160 واحد مسکونی بتن ریزی وجود دارد.

وی ضمن ابراز علاقه به کار در تبریز گفت: ما به کار با تبریز افتخار میکنیم لیکن باید کلیه کارهای موجود برنامه ریزی گردد. کارهای شرکت ما مشخص است و می دانیم وضعیت مالی شهرداری ها خوب نیست که میتوانیم با برنامه ریزی و مشارکت کارها را پیش برده و نحوه کسب درآمد از این زمینها را می دانیم. ما پیشنهاد احداث بیمارستان در پردیس را داده ایم که میتوانیم با فروش تجاری های پردیس به رایگان اینکار را انجام دهیم. 

وی گفت: مطمئناً پشت سر انسانهای کاری، خیلیها حرف خواهند زد. شرکت ما در ترکیه زمینهای بافت فرسوده را به قطر فروخته و با آنها قرارداد مشارکتی منعقد میکنیم. 850 میلیارد دلار اراضی بافت فرسوده استانبول در حوالی سلیمانیه به قطر فروخته شد که با واریز این مبلغ به یکی از شرکتهای شهرداری کل این موقعیت تصاحب گردید و قرار است 850 هکتار از اراضی تصاحب شده توسط شرکت کوزو با سبک خانه های قدیم استانبول با دو طبقه احداث شود و در کنار این ها، بزرگترین مرکز تجاری استانبول توسط شرکت کوزو تا چند ماه آینده افتتاح خواهد شد.

رئیس هیئت مدیره شرکت کوزو ادامه داد:  باید نیازهای شهرداری و انتظارات شرکت کوزو نوشته شود و تمامی بردها باید به نفع هر دو طرف باشد.قصد ما از ورود به تبریز آبادی شهر، رضایت مردم و ایجاد فضایی جدید برای شهر است. با پیگیریهایی که انجام داده ام شهردار جوان و استانداری فعال در تبریز حضور دارند. تمامی دوستان فنی شرکت حاضر در کوزو تبریزی هستند و نسبت به انجام پروژه در تبریز هیجان زیادی دارند. شرکت ما میتواند با انجام پروژه های تجاری و ارسال درآمد حاصله آن برای شهرداری به ادامه احداث واحدهای مسکونی این بافتها اقدام کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: با اجرای این پروژه شما شاهد چهره جدیدی از شهر تبریز خواهید بود. این اراده در شرکت کوزو وجود دارد و تنها کافیست مسیر اجرای پروژه باز شود.


همچنین در این دیدار شهرام دبیری رئیس شورای شهرستان تبریز اظهار داشت: شهرداری و شورای شهر تبریز با همت هم قصد انجام پروژه بزرگ توانمند سازی حاشیه نشینان تبریز را دارند. ما تمایل به پیشبرد این هدف خود داریم.

وی افزود: زمینهای مد نظر آماده است و مجوزهای آن توسط شهرداری به سرعت آماده میشود لیکن منابع درآمدی شهرداری به شدت محدود شده است. 

دبیری خاطر نشان کرد: در ابتدا باید همه چیز بصورت شفاف صحبت شده و شهردار پس از تصویب شورای شهر قرارداد را امضا میکند، ما همچنین بزرگان استان و برخی نهادها را هم در جریان امور قرار می دهی و همچنین در صورت اجرایی شدن آن، قرارداد باید بصورتی محکم انعقاد یابد که در صورت تغییر شهردار و اعضاء شورا در آینده کسی قادر به تغییر آن نباشد.

در این دیدار فریدون بابایی اقدم رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تبریز هم اظهار داشت: در شهر تبریز اراده ای برای حل مشکلات وجود دارد. از 25000 هکتار تبریز 12000 هکتار آن فضای خالی است.

وی افزود: یک میلیون و ششصد هزار نفر تبریز در 13000 هکتار آن زندگی میکنند. 2500 هکتار آن به بافت فرسوده و 2500 هکتار آن به مناطق حاشیه ای اختصاص دارد که چهارصد هزار نفر از تبریز در بافت حاشیه زندگی میکنند.

عضو شورای شهر تبریز ادامه داد: شهردار تبریز در روز انتخاب به مردم قول جراحی عظیم بافت شهری را داده اند. ما وظیفه خدمت به مردم را در خود احساس میکنیم و نیاز تبریز به حضور شرکتی قدرتمند چون کوزو را در این برهه در تبریز احساس میکنیم و من به عنوان نماینده مردم حاضرم برای انجام این پروژه از تمامی توان خود استفاده کنم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: باید با برنامه ای 4 ساله یکصد هزار واحد مسکونی باید احداث کنیم. مشکلات توپوگرافی پردیس مطمئناً در زمینهای معرفی شده در تبریز وجود ندارد.

حاشیه نشینی تبریزشرکت کوزوشهرام دبیری فریدون بابایی اقدم

نظرات

IR

سلام لطفا اطلاع رسانی کنید شرکت کوزو در تبریر کی شروع به کار میکنه