تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : قفقاز و غرب آسیا , جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ ۱۳:۲۱:۱۴ شناسه خبر : ۱۰۷۰۵۵۱

رییس جمهوری ترکیه:

ورود بیش از چهار میلیون پناهجوی سوری و عراقی به ترکیه/ پس از پاک‌سازی تروریست‌ها، از عفرین خارج می‌شویم

رییس جمهوری ترکیه اعلام کرد: برای اشغالگری وارد عفرین نشده ایم و پس از پاکسازی آنجا از وجود تروریست ها، از عفرین خارج می شویم.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از ایرنا، رجب طیب اردوغان در مراسم روز جهانی زن اظهار داشت: عفرین را نیز مانند جرابلس و الباب از وجود تروریست ها پاکسازی کرده و به صاحبان آن منطقه تحویل خواهیم داد.

وی با اشاره به کشته شدن سه هزار و 89 نفر از نیروهای جنگجو در جریان عملیات نظامی ترکیه در عفرین بیان کرد: سال گذشته پس از پاکسازی جرابلس از وجود گروه های تروریستی، 140 هزار سوری به سرزمین خود بازگشتند.

رییس جمهوری ترکیه، همچنین از ورود بیش از چهار میلیون پناهجوی سوری و عراقی طی هفت سال اخیر به ترکیه خبر داد و گفت: از این تعداد پناهجو بدون تبعیض میزبانی کرده ایم.

اردوغان در ادامه در غم و اندوه تمام زنان مظلوم سوریه، عراق، میانمار، لیبی و فلسطین که شاهد قتل همسر، فرزند و والدین خود بوده و آزار دیده اند، سهیم هستیم و نباید در قبال این همه ظلم به زنان ساکت بمانیم.

وی در تشریح دستاوردهای ترکیه در حوزه مسائل زنان از افزایش تعداد زنان نماینده مجلس از 22 نفر به 81 نفر طی 15 سال گذشته خبر داد و افزود: علاوه بر افزایش شمار شهرداران زن، 44 درصد اعضاس هیات علمی دانشگاههای ترکیه نیز زن هستند.

وی همچنین با اشاره به حضور موثر زنان ترکیه در عرصه های قضایی، کارآفرینی، سیاست، مشاغل اداری و تغییر قوانین به نفع زنان و رشد استخدام بانوان و افزایش مرخصی زایمان اظهار کرد: کار ما در این زمینه هنوز تمام نشده و به این اصلاحات ادامه خواهیم داد.

وی بار دیگر با تاکید بر لزوم افزایش جمعیت و فرزندآوری گفت: هر خانواده باید دست کم سه فرزند داشته باشد و ترکیه باید دارای جمعیتی قوی و سرزنده باشد./