تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ۱۴:۱۸:۴۳ شناسه خبر : ۱۰۷۰۵۷۳

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با تبریزبیدار:

احتمال تغییرات مدیریتی از نیمه دوم فروردین‌ماه سال آینده/ آذربایجان شرقی در ثبات و آرامش کامل قرار دارد

معاون استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر اینکه رویکرد ما این نیست که مدیران بدون دلیل و بدون اینکه موعد جابجایی آنان فرابرسد تغییر یابند، گفت: البته جابجایی‌ها با شدت و گستردگی همراه نخواهد بود و تغییرات احتمالی معمولاً از نیمه دوم فروردین‌ماه آغاز خواهد شد.

رحیم شهرتی فر در گفت‌وگو با خبرنگار تبریزبیدار، با اشاره به وضعیت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان آذربایجان شرقی در سال ۹۶، اظهار داشت: خوشبختانه در جریان حوادث دی‌ماه امسال در سطح کشور، شاهد بودیم که استان آذربایجان شرقی با آگاهی بالای مردم و اقدام به‌موقع نهادهای مربوطه ازنظر وضعیت امنیتی در ثبات و آرامش کامل قرار داشت.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی، افزود: استان آذربایجان شرقی همانند سایر نقاط کشور، از مشکلات ناشی از مسائل اقتصادی همچون بیکاری جوانان خصوصاً در قشر تحصیل‌کرده رنج می‌برد و در سال گذشته و پیش رو، اولویت اول همه، حل مشکلات اقتصادی است.

هم‌افزایی مثبت میان سازمان‌ها با نظارت عالیه نماینده ولی‌فقیه در استان
معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به هم‌افزایی میان مدیران ارشد استان، یادآور شد: مدیریت استان در تعامل و همکاری با تمام سازمان‌ها و ارگان‌ها، انسجام مدیریتی ازنظر سیاسی در استان، نظارت عالیه نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه تبریز و برگزاری جلسات همفکری، نوید اصلاح امور را می‌دهد و امیدوارم وضعیت آذربایجان شرقی در سال پیش رو بهتر از سال ۹۶ باشد.

وی ادامه داد: بارها گفته‌ام که احزاب سیاسی در کشور ما به‌صورت مقطعی و مصادف با ایام انتخابات فعال می‌شوند و نمود عینی فعالیت سازمان‌یافته، مداوم و منسجم احزاب را براساس انتظارات شاهد نیستیم که علل این مسئله باید موردبررسی قرار گیرد.

اولویت ما، ارتقای منطقی درون‌سازمانی است
شهرتی فر در رابطه با تغییرات احتمالی در سطح فرمانداری‌ها و بخشداری‌های استان، ابراز داشت: در رابطه با مجموعه‌های مدیریتی ذیل وزارت کشور، رویکرد مثبت وزارت کشور این است که از نیروهای داخل در سازمان مدیریتی این وزارت خانه برای سطوح مختلف مدیریتی همچون فرماندار یا بخشدار استفاده شود و سیاست کلان ما نیز در حوزه ارتقای همکاران است.

وی افزود: از سوی دیگر تلاش می‌کنیم از نیروهای ارزشی و فرزندان شهدا در انتصابات بهره ببریم و در این رابطه به‌زودی احکام دو نفر آقا و خانم فرزند شهید به‌عنوان بخشدار صادر خواهد شد.

معاون استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر اینکه رویکرد ما این نیست که مدیران بدون دلیل و بدون اینکه موعد جابجایی آنان فرابرسد تغییر یابند، خاطرنشان کرد: در سال آینده ارتقای منطقی درون‌سازمانی مدیران انجام خواهد شد، البته این جابجایی‌ها با شدت و گستردگی همراه نخواهد بود و تغییرات احتمالی معمولاً از نیمه دوم فروردین‌ماه آغاز خواهد شد.
دریاچه ارومیه
شاهد بالا آمدن سطح آب دریاچه ارومیه هستیم
شهرتی فر همچنین با اشاره به افزایش  بارندگی‌ها در استان آذربایجان شرقی در ماه‌های اخیر، ابراز داشت: خوشبختانه شاهد بالا آمدن سطح آب دریاچه ارومیه در ماه‌های اخیر هستیم و بحمدالله وضعیت بارش‌های الهی در این مدت امیدوارکننده بوده و انتظار داریم بارش‌های بهاری نیز بهتر از این شود.

وی با اشاره به اینکه سازمان‌های مردم‌نهادسمن) در استان بسیار فعال هستند، گفت: این سازمان‌های مردم‌نهاد اثرگذاری قابل قبولی در سطح اجتماعی دارند و خیرین مدرسه‌ساز استان بیش از ۷۲ میلیارد تومان نسبت به احداث مدرسه و تجهیز آن در استان تعهد کرده‌اند و همراه با آنان، خیرین فعال در حوزه بیمارستان‌ها و مبارزه با سرطان بسیار خوب وارد صحنه شده‌اند.

امیدواری برای افزایش فعالیت مؤسسات در حوزه مسائل اجتماعی
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی یادآور شد: مثلاً بنده هفته پیش به برای بهره‌برداری هزارمین واحد مسکونی احداث‌شده به نیازمندان به موسسه خیریه ابرار قائم رفته بودم که در آن مراسم همزمان ۲۵ کانکس نیز به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه ارسال شد که در این کنار این مؤسسات خیریه، سایر مؤسسات نیز فعال هستند.

وی افزود: فعالیت مؤسسات فرهنگی، اجتماعی، علمی و حفاظت از محیط‌زیست در حوزه مسائل اجتماعی و فرهنگی عالی است و امیدوارم دامنه آن بیش از این گسترش یابد.