تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ۰۸:۵۵:۴۹ شناسه خبر : ۱۰۷۰۶۰۹

فرمانده نیروی انتظامی تبریز در گفت‌وگو با تبریزبیدار خبر داد

کاهش 36 درصدی کیف قاپی در 11 ماهه سال جاری/ دستگیری سارق بانک کوثر تبریز در کمتر از دو ساعت

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان تبریز گفت: در 11 ماهه سال جاری در شهرستان تبریز، در مجموع سرقت منزل 16 درصد، سرقت اتومبیل 15 درصد و کیف قاپی 36 درصد کاهش یافته است.

سرهنگ فرهنگ نوروزی در گفت و گو با تبریزبیدار در خصوص وضعیت امنیتی تبریز در سال 96 اظهار کرد: در چهار سال گذشته با تلاش های شبانه روزی همکاران، اجرای طرح‌های مختلف و پیش‌بینی تمهیدات کنترلی برای پیشگیری از وقوع جرائم در مجموعه نیروی انتظامی شهرستان تبریز، با کاهش متوالی میزان وقوع جرایم در این شهرستان روبرو بوده ایم، بطوری که در 11 ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد کاهش 2 درصدی جرایم در شهر تبریز هستیم. 

کاهش 36 درصدی کیف قاپی در 11 ماهه سال جاری
وی ادامه داد: طی مدت مذکور در مجموع سرقت منزل 16 درصد، سرقت اتومبیل 15 درصد و کیف قاپی 36 درصد کاهش یافته است.

نوروزی تبریز را یکی از شهرهای امن کشور دانست و اضافه کرد: میزان وقوع جرایم خشن در شهر تبریز نزدیک صفر بوده که این موضوع بیانگر فرهنگ بالای مردم این شهر است.

اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در تبریز
وی به اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در تبریز اشاره کر د و گفت: طی چهار سال گذشته اجرای این طرح حتی یکروز هم تعطیل نشده و هر روز بصورت شبانه روزی در 3 نوبت با اولویت جمع‌ آوری معتادین متجاهر و افراد ولگرد در حال اجرا است و این روند ادامه می‌ یابد.

فرمانده نیروی انتظامی تبریز همچنین ضمن ارائه گزارشی از فعالیت ها و عملکرد نیروی انتظامی کلانشهر تبریز افزود: امسال شاهد افتتاح کلانتری باغ معروف و قراملک بودیم، حال آنکه این موضوع بیش از 20 سال در دستور کار بود و ما امسال شاهد افتتاح کلانتری در این مناطق بودیم و در حال حاضر زمین کلانتری باغمیشه نیز تهیه شده و کارهای اولیه انجام شده است و امیدواریم شاهد افتتاح این کلانتری در سال 97 باشیم.

وی به تشکیل پلیس افتخاری در سطح شهرستان تبریزاشاره و استفاده از ظرفیت های مردمی در تامین امنیت شهر را از اهداف تشکیل آن عنوان کرد و خاطر نشان کرد: پلیس افتخاری شهر تبریزدر سطح کشور نمونه و الگو بوده است.

انتخاب یگان فوریتی تبریز به عنوان یگان برتر کشور
نوروزی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تقویت یگان موتوری نیروی انتظامی کلانشهر تبریز ادامه داد: تقویت این یگان باعث شده است تا در کمترین زمان ممکن نیرو‌ها در سر صحنه حاضر شده و در این مدت امنیت و آرامش نسبت به سال گذشته بهبود یابد، بطوری که یگان فوریتی تبریز به عنوان یگان برتر در کشور انتخاب شده است.

مردم آیین "چهارشنبه سوری" را محله‌محور برگزار کنند
وی همچنین گفت: نیروی انتظامی به هیچ وجه مخالف شادی مردم نیست بلکه با حضور خود در سطح شهر باعث آرامش خاطر شهروندان خواهد شد و در این راستا از مردم شریف و با فرهنگ تبریز انتظار داریم همچون سالهای گذشته که در تمامی ماموریت ها یار و یاور ما بوده اند، از آنها می خواهیم آیین چهارشنبه سوری را بصورت محله محور برگزار کنند و از تجمع در میادین و چهارراه ها که باعث ترافیک و انسداد خیابانها می گردد، خودداری نمایند.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی در برقراری نظم و امنیت با هیچ کسی تعارف ندارد، تصریح کرد: افردای که اقدام به هنجارشکنی و انجام حرکات پر خطر در چهارشنبه آخر سال کنند طبق قانون با آنها برخورد و تا پایان تعطیلات نوروزی هم خود فرد بازداشت و هم خودروی آنها توقیف خواهد شد.

چهارشنبه سوری را تبدیل به چهارشنبه سوزی نکنیم
فرمانده نیروی انتظامی تبریز از مردم آگاه تبریز انتظار دارم همچون گذشته با ما همکاری کنند تا خدای نکرده، چهارشنبه سوری تبدیل به چهارشنبه سوزی نشود.

افزایش 35 درصدی کشفیات مواد محترقه
وی در ادامه از افزایش 35 درصدی کشفیات مواد محترقه نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود: واحدهای صنفی توزیع‌‌کننده مواد محترقه غیرمجاز پلمپ می‌شوند واگر شخصی اقدام به تولید، توزیع، حمل و نگهداری مواد محترقه نماید برابر قانون توسط نیروی انتظامی دستگیر و با آنان به شدت برخورد خواهد شد.

سرهنگ نوروزی با اشاره به اینکه کشفیات موادمخدر استان نسبت به مدت مشابه سال قبل 3 درصد افزایش داشته است، اضافه کرد: در این راستا میزان دستگیری معتادین نیز افزایش یافته است.

دستگیری سارق بانک کوثر تبریز درکمتر از دو ساعت
وی همچنین با اشاره به سرقت مسلحانه روز گذشته از بانک کوثر شعبه خیام تبریز گفت: با پیگیری های صورت گرفته توسط نیروی انتظامی شهرستان تبریز، این سارق که قبلا نیز اقدام به سرقت از بانک مسکن تبریز کرده بود در کمتر از 2 ساعت دستگیر و در اختیار پلیس آگاهی استان آذربایجان شرقی قرار گرفت.

فرمانده نیروی انتظامی کلانشهر تبریز در خاتمه از شهروندان خواست تا از طریق پل ارتباطی 110 یار و یاور پلیس در اجرای هرچه بهتر ماموریت‌های محوله باشند.