تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ۱۱:۱۹:۴۰ شناسه خبر : ۱۰۷۰۶۱۷

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره)

افزایش ۷۵ درصدی بودجه سال‌ آینده کمیته امداد و بهزیستی/ سیاست کمیته امداد برای کاهش محرومیت و توانمندسازی خانواده‌های مددجو

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) از اقدام دولت در افزایش ۷۵ درصدی بودجه سال‌ آینده کمیته امداد و سازمان بهزیستی برای کاهش فقر خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، سید پرویز فتاح در نشست خبری با اشاره به سیاست های این نهاد برای کاهش محرومیت و توانمند سازی خانواده های مدد جو گفت: افزایش سه برابری مسمتری خانواده های تحت پوشش موجب افزایش تقاضا برای ورود مددجویان بیشتر شده است.

وی با اعلام اینکه دولت برای رفع فقر در بودجه سال 97 منابع کمیته امداد و بهزیستی را 75 درصد افزایش داده و به 7 هزارمیلیارد تومان رسانده است، افزود: با این حال با تلاش های انجام شده شمار زیادی از خانواده ها توانمند و خود اتکا شده اند و از زیر پوشش کمیته امداد بیرون آمده اند.

فتاح با اشاره به تلاش های این نهاد برای افراد زیر پوشش مناطق زلزله زده کرمانشاه گفت:در روزهای نخست زلزله حدود 100 میلیارد تومان از محل کمک های مردمی کمیته امداد تهیه و بین تمامی زلزله زدگان توریع شد. به تمامی مددجویان چادر تحویل شد و در ادامه 24 هزار کانکس میان مدد جویان امداد توزیع شد.

وی با بیان اینکه هزار واحد مسکن مدد جویان در زلزله آسیب دیده است که 2500 واحد باید از صفر بازسازی شود و 3500 واحد نیازمند تعمیر و بازسازی است، افزود: در این راستا واحدهای مسکونی 24 هزار خانوار زیر پوشش این نهاد در صورت نیاز تعمیر و بازسازی می شود.

وی اضافه کرد: به مددجویان اعلام کردیم که همه وام دولت و کمک بلاعوض را دریافت کنند و توافق ما این است که دولت 35 میلیون تومان در مناطق روستایی و40 میلیون تومان در شهرها وام پرداخت کند و همچنین حدود 7 میلیون کمک بلاعوض برای امور مختلف پرداخت می شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) همچنین با ابراز خرسندی از اقدام دولت در اختصاص 230 میلیارد تومان برای زنان سرپرست خانوار در قالب بیمه اجتماعی افزود: عیدی خانواده ها پرداخت شده است و مستمری مددجویان 26 اسفند همزمان با واریز یارانه ها پرداخت می شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، فتاح با بیان اینکه تا امروز 92 درصد از بودجه دولتی کمیته امداد در سال 96 جذب شده است که با توجه به محدودیت منابع دولت این تخصیص در بین دستگاهها تخصیص خوبی است./