تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ۱۱:۴۹:۲۴ شناسه خبر : ۱۰۷۰۶۲۲

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز خبر داد

بهره‌مندی 915 هزار شهروند تبریزی از برنامه‌های فرهنگی و هنری/ برگزاری بیش از 1200 دوره آموزشی با 98 سرفصل در طول امسال

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز گفت :در سالجاری2756 برنامه فرهنگی،هنری، گردشگری و آموزشی برای 915 هزار شهروند تبریزی اجرا شده است .

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام احمد حمیدی معاون  فرهنگی و اجتماعی شهرداری  تبریز در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان آذربایجان شرقی که در استانداری برگزار شد، بیان کرد: بازی‌های بومی محلی، اتوبوس‌های شادی و جشن لبخند، همایش ها، برنامه های  مذهبي، جشن های شهروندی، برگزاري مسابقات، برپايي نمايشگاه هاي مختلف، برگزاري اردوهاي تفريحي وگردشگري  و ويزه برنامه هاي تفريحي وسرگرمي و آموزشي  از جمله برنامه‌هایی است كه  با هدف گذاری مشخص ویژه خانواده ها وگروه های سنی مختلف  در مراکز فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز اجرا می شود.

وی با بیان اینکه شهرداری در غنی‌سازی اوقات فراغت شهروندان  تبریز برنامه‌های زیادی دارد اظهار داشت: غنی‌سازی اوقات فراغت در شهرداری اختصاص به تابستان ندارد و در طول سال این برنامه‌ها برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز با بیان این که رویکرد این معاونت تقویت فرهنگ عمومی، ایجاد نشاط اجتماعی ، الگوی تفریح سالم و آموزش فراگیر شهروندان درحوزه شهروندی و شهرنشینی است، تاکید کرد: شهرداری تبریز با ارائه و اجرای برنامه های مختلف در طول سال برای همه سنین و ذائقه ها طی چهار   سال متمادی توانسته است عنوان نهاد پرمخاطب و فعال در زمینه غنی سازی اوقات فراغت را در سطح استان کسب کند.

وی با اشاره به اینکه در مناسبت های مختلف ملی و مذهبی بیش از 150 عنوان برنامه اجرا شده است ابراز داشت:  45عنوان نمایشگاه فرهنگی، سبک زندگی، عفاف و حجاب، آشپزی و غیره با بازدید 48هزار نفر از دیگر برنامه‌های شهرداری در طول ایام سال برای اوقات فراغت مردم و به ویژه جوانان و بانوان است.

حمیدی به برگزاری دوره‌های آموزش شهروندان اشاره کرد و تصریح کرد: بیش از 1200 دوره آموزشی با 98 سرفصل در طول امسال برگزار شده است.

 معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز در ادامه  افزود: کارگاه ها و کلاس های آموزشی در مباحث گوناگون علمی، فرهنگی، هنری، اجتماعی و ورزشی، روانشناسی و مشاوره، آموزش شهروندي ، حقوق شهروندی ، بهداشت وسلامت، كارآفريني،علمي ، مهارتهاي زندگي و پيشگيري از اعتياد در فرهنگسراها، ،پارکهای بانوان و خانه های سلامت ، نمازخانه ها و سایر مرکز فرهنگی شهرداری  در جریان هستند كه در سال  جاری بیش از 100 هزار نفر از شهروندان در رده های سنی مختلف در برنامه های آموزشی شهرداری شرکت کرده اند.

وی با اشاره به برنامه‌های ویژه شهرداری در حوزه گردشگری و اوقات فراغت تصریح کرد:  740 تور تبریزگردی در تابستان امسال برگزار شد که رقم قابل توجهی گردشگر در این سه ماهه از اتوبوس‌های گردشگری بهره‌مند شدند.

وی ادامه داد: ارائه خدمات 31 کتابخانه و قرائتخانه شهرداری در سالجاری  از دیگرفعالیتهای  فرهنگی و اجتماعی شهرداری برای غنی سازی اوقات فراغت شهروندان است که با برگزاری آن حدود 150 هزار تن از شهروندان، از این خدمات برخوردار شده اند

حمیدی با تاکید  به اینکه طرح اوقات فراغت شهرداری محدود به تابستان نیست و در همه فصول سال برای مخاطبان برنامه وجود دارد افزود:نگرش شهرداری به موضوع اوقات فراغت، متفاوت از سایر نهادهای فرهنگی و اجتماعی است. این رویکرد، بدون این که محدود به جوانان و نوجوانان باشد؛ آحاد شهروندان را در بر می گیرد.