تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ۱۲:۱۰:۵۵ شناسه خبر : ۱۰۷۰۶۲۴

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی خبر داد

ترانزیت 253 تن فرآورده‌های خام دامی خوراکی و غیرخوراکی/ 20 کشور، مقصد صادرات دام و فرآورده‌های دامی آذربایجان شرقی است

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی گفت: در همین مدت بر ترانزیت بیش از 253 تن انواع فرآورده‌های خام دامی خوراکی و غیر خوراکی و 156 هزار و 850 جلد انواع پوست خام و فرآوری شده نظارت شده است.

به گزارش تبریز بیدار ، امیرحسین بهداد در گفتگو با خبرنگاران، اظهار داشت: تا پایان بهمن ماه سالجاری، 69 فقره گواهی بهداشتی برای صادرات انواع فرآورده‌های خام دامی نظارت شده توسط کارشناسان این اداره جهت صادرات به کشورهای مقصد صادر شده است.

وی افزود: با نظارتهای بهداشتی اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی، بیش از 911 تن پودر گوشت، 56 تن پا و پنجه مرغ، 69 تن عسل و  216 تن شیر خشک پیرو صدور گواهی‌های بهداشتی مربوطه به مقصد کشورهای ترکیه، گرجستان، ویتنام، تایوان، چین، عمان، مالزی، لبنان، عراق، هنگ کنگ و افغانستان صادر شده است.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی با اشاره به نظارت بهداشتی کارشناسان این اداره کل بر ترانزیت خودروهای حامل دام و فرآورده‌های دامی گفت: در همین مدت بر ترانزیت بیش از 253 تن انواع فرآورده‌های خام دامی خوراکی و غیر خوراکی و 156 هزار و 850 جلد انواع پوست خام و فرآوری شده نظارت شده است.

وی افزود: بر این اساس 5600 قطعه ماهی قزل آلای زنده، 72 هزار قطعه جوجه یکروزه و 50 رأس گاو به مقصد کشورهای جمهوری آذربایجان، ارمنستان و افغانستان صادر گردیده است.

بهداد خاطر نشان کرد: کشورهای پاکستان، ایتالیا، کانادا، هلند، آلمان، دانمارک و قبرس نیز مقصد صادرات دام کوچک و انواع پوست خام و فرآوری شده بوده‌اند.