تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ۰۸:۵۸:۱۱ شناسه خبر : ۱۰۷۰۶۲۸

حجت‌الاسلام برگی در یادواره خون، بهای آزادی؛

عوامل فرقه شیرازی با کارهایشان همه را از اسلام فراری می‌دهند/ چرا آمریکا با پاکستان کاری ندارد و به ایران می‌تازد؟

کارشناس مسایل دینی عوامل فرقه شیرازی را طرفدار اندیشه‌های انگلیسی و آمریکایی خطاب کرد و گفت: آنان با اقدامات‌شان همه را از اسلام فراری می‌دهند.

به گزارش تبریز بیدار ، به نقل از آناج،  حجت‌الاسلام رسول برگی در یادواره 313 شهید منطقه ابوریحان تبریز که در مسجد طفلان مسلم برگزار می‌شد، هدف از قیام امام حسین (ع) را وجود سیره و سنت پیامبر دانست و اظهار داشت: امام‌حسین (ع) در فرمایشات و وصیت‌شان مهم‌ترین علت قیام خود را وجود سیره و سنت پیامبر دانسته است.

وی ادامه داد: اصلی‌‌ترین علت ارسال پیامبران از جانب خدا که اشرفشان حضرت محمد (ص) بود، این است که آنها آمده‌اند تا میثاق انسان را یاداوری کنند.

خطیب شهیر تبریزی با بیان اینکه روز عید همان عید عجمیان نیست بلکه روزی است که در عالم خداوند با انسان عهد و پیمان بسته است‌، خاطرنشان ساخت: پیمان در وجود ما همان فطرت است و فطرت هم همان بیداری است.

وی به اقدام اخبر عوامل فرقه شیرازی در تعرض به سفارت ایران در لندن نیز اشاره کرد و بیان داشت: تفکر تشیع لندنی این چنین است که می‌گوید به این شهیدان را زیاد پرداخت نکنید، ما اعتقادی به این شهیدان نداریم و همه‌ی این‌ها بازیچه‌ای بیش نیستند.

حجت‌الاسلام برگی با اعلام اینکه فرقه شیرازی آمریکا را شیطان نمی‌داند، تصریح کرد: آنان می‌گویند چرا ایران به دشمنش آمریکا شیطان می‌گوید و باید چنین کاری را نکند و این قابل توجیه نیست؛ حتی ایراداتی به ولایت فقیه وارد می‌کنند و آن را کلا باطل می‌دانند. 

وی یزید زمان را آمریکا و اسرائیل دانست و اظهار داشت: ما نباید کاری کنیم که خود را وهن شیعه قرار دهیم و نوعی تحریف در عزاداری به وجود بیاوریم تا دشمنان و جوانان از اسلام فرار کنند.

کارشناس مسایل مذهبی در پایان سخنان خود علت آماج حملات دشمنان به ایران را وجود دین و اسلام در کشورمان دانست و یادآور شد: پاکستانی‌ها هم موشک‌ها و سلاح‌هایی دارند، چرا آمریکا و اسرائیل آن‌ها را مورد تهدید قرار نمی‌دهد و فقط با ایران دشمنی دارند؟