تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ۱۰:۱۸:۵۶ شناسه خبر : ۱۰۷۰۶۳۲

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری تبریز خبر داد

استقرار آتش نشانان در سطح شهر برای امدادرسانی حوادث احتمالی چهارشنبه پایان سال

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کلانشهر تبریز، از استقرار آتش نشانان در سطح شهر برای امدادرسانی حوادث احتمالی چهارشنبه پایان سال خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، آتش پاد داوود طالب نژاد با اعلام این خبر گفت:  بر اساس برنامه ریز های انجام یافته در راستای پیشگیری از حوادث  و امداد رسانی به شهروندان، آتش نشانان در روز چهار شنبه سوری به صورت ویژه با استقرار خودروها به همراه تجهیزات کامل در میادین و مراکز شهر به صورت آماده باش در خدمت شهروندان خواهند بود.


وی تصریح کرد: ضمن اینکه کلیه ایستگاه آتش نشانی به صورت آماده هستند، تعدادی از آتش نشانان موتور سوار نیز با دستگاه های خاموش کننده سیار  AFT  با گشت زنی در سطح شهر و نقاط مهم و پر تجمع شهری، به امداد شهروندان خواهند شتافت. 


وی با اشاره به این شعار ایمنی که" یک لحظه غفلت یک عمر پشیمانی را به دنبال دارد" افزود: ما مخالف برگزاری جشن و سرور در میان شهروندان نیستیم ، بلکه در گذشته نیز آیین های سنتی زیبایی در این ایام برگزار می شد که در نهایت با خوشی و شادی به پایان می رسید. اما متاسفانه در سال های اخیر با ورود بعضی فرهنگ های نا متناسب از جمله روشن کردن آتش در حجم های گسترده، استفاده از مواد محترقه خطرناک و ... که اغلب منجر به آتش سوزی های مهیب می شود.


وی ادامه داد: گذشته از موارد فوق الذکر، بعضا شهروندان دست به اعمال کاملا نا ایمن و خطر ناکی می زنند که صرف نظر از آتش سوزی های خانمان سوز و صدمات جانی، بعضا موجب مرگ شهروندان نیز می شوند.


مدیرعامل سازمان آتش نشانی تبریز توصیه کرد؛ مواظب کودکان و نوجوانان باشید و به آنها بیاموزید که یک لحظه کوتاه شادی و آتش بازی را نبایستی با صدمات جانی جبران ناپذیر عوض بکنند.