تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۹:۱۰:۵۷ شناسه خبر : ۱۰۷۰۶۹۰

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌شرقی اعلام کرد:

نظارت روزانه ​130 کارشناس دامپزشکی بر عرضه فرآورده‌های خام دامی در ایام نوروز/67 اکیپ بازرسی در سطح استان

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌شرقی گفت: جهت تأمین بهداشت فرآورده‌های خام دامی در ایام نوروز، روزانه 67 اکیپ بازرسی در سطح استان نظارت بهداشتی بر مراکز تولید، توزیع و عرضه فرآورده‌های خامی دامی خواهند داشت.

به گزارش تبریز بیدار ، امیرحسین بهداداظهار داشت: امسال نیز مثل سالیان گذشته طرح ویژه نوروزی نظارت بهداشتی دامپزشکی از 25 اسفند ماه آغاز شده و تا 14 فروردین سال 97 ادامه خواهد داشت.

وی گفت: بر همین اساس هر روز 130 نفر از کارشناسان دامپزشکی در سطح استان در قالب 67 اکیپ نظارت بر بهداشت عمومی، بر تمام مراحل تولید، توزیع و عرضه فرآورده‌های خ ام دامی نظارت خواهند کرد.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌شرقی با اشاره به انجام بیش از 32 هزار مورد بازرسی بهداشتی در طرح نوروزی سال گذشته اظهار داشت: بر همین اساس بیش از 92 تن انواع فرآورده‌های خام دامی فاسد، تاریخ گذشته و غیر قابل مصرف کشف، ضبط و معدوم‌سازی شد.

وی افزود: در جریان طرح سال گذشته 63 پرونده متخلفان بهداشتی به تعزیرات و 25 پرونده به مراجع قضایی ارجاع شد.

بهداد خاطرنشان کرد: با توجه به نظارت‌های مستمر و دقیق بارزسان اداره کل دامپزشکی آذربایجان‌شرقی، مردم عزیز و مسافران با خیال آسوده و آرامش خاطر فرآورده‌های خام مورد نیاز خود را از مراکز تحت نظارت دامپزشکی که فرآورده عرضه شده در آن مرکز تحت نظارتهای بهداشتی دامپزشکی تولید و توزیع شده باشد، تهیه کنند.